Відзначення Дня міста розпочалось з молебню за Вінницю, підняття Прапора міста та презентації оновлених Почесних відзнак

11 вересня 2021, 12:09 (Відредаговано 11 вересня 2021, 12:32)

Сьогодні, 11 вересня, святкування Дня міста розпочалось із молебню у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Молитву за Вінницю відправив митрополит Вінницький і Барський Симеон. На молебні були присутні міський голова Сергій Моргунов, представники муніципалітету та парафіяни. Наприкінці молитви присутні заспівали «Многіє літа» Вінниці та усім вінничанам.

Згодом на Замковій горі відбулась урочиста церемонія підняття прапора міста. Урочище Замкова гора вважається колискою зародження Вінниці, тому дуже символічно, що сьогодні вперше тут замайорів стяг Вінниці. Прапор підняли під музичну композицію «Розквітай, моя Вінниця» у виконанні оркестру Центру Військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України. У церемонії взяли участь очільники міста та області, представники іноземних делегації, депутати міської ради та громадськість.

Після цього біля пам’ятника Магдебурзькому праву на вулиці Оводова відбулась презентація оновлених Почесних відзнак Вінницького міського голови. Адже саме ця Магдебурзька колона є уособленням традицій самоврядності Вінниці та поваги до громадянських прав та обов’язків містян.

Нагадаємо, що до числа муніципальних нагород вінницької громади належать: нагрудні знаки «Відзнака міського голови», «За заслуги перед містом», а також медаль «За вагомий внесок у розвиток міста». Ними можуть бути нагороджені громадяни України та іноземні громадяни, які зробили значний особистий внесок у розвиток Вінницької міської територіальної громади, посадові особи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутати тощо. До почесних нагород належить також відзнака «За мужність та відвагу».

За традицією саме очільник міста має за честь нагороджувати найдостойніших громадян муніципальними почесними відзнаками. «Вітаю усіх з Днем народження Вінниці! Муніципальна відзнака для мене в першу чергу означає вшанування тих людей, які своєю щоденною працею роблять все для того, щоб ми всі разом пишалися нашим чудовим містом! Я переконаний, що за всі ці 658 років в історії і розвитку міста Вінниці завжди були справжні патріоти, які докладали максимум зусиль до того, щоб місто розвивалось. Ці люди просто щодня працювали, щоб наше місто ставало найкращим з кожним роком і з кожним століттям. Це не просто якісь відзнаки – це символ ідентичності вінничанина, символ гордості, відзнака саме вінничанам за їхній вклад у розбудову нашого чудового міста. Символічно, що ми презентуємо оновлені відзнаки біля нашого пам’ятного знаку Магдебурзькому праву, який ми встановили у 2019 році. Я думаю, що саме знання і розуміння історії міста дає поштовх для розвитку. Завжди говорили так: хто не знає своєї історії, той не має майбутнього. Дякую команді істориків за те, що вони працювали над створенням таких достатньо цікавих з історичної точки зору відзнак», – говорить міський голови Сергій Моргунов.

Над розробкою оновленої лінійки муніципальних нагород працювали історики та геральдисти Вінниці і Києва, закладаючи у візуальне зображення відзнак символи Вінниці з дотриманням усіх геральдичних правил створення таких нагород. Сьогодні авторську групу нагородили Подяками Вінницької міської ради та її виконавчого комітету за допомогу у створенні концепції Почесних відзнак Вінницького міського голови. Зокрема, це директор київського виробничого підприємства «Герольдмайстер» Денис Аврамчик та головний дизайнер цього ж підприємства Ольга Шиян; доктор історичних наук, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун; історик-фалерист, член Українського геральдичного товариства Максим Царенко та директор КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Почесні відзнаки Вінницького міського голови сьогодні зможуть побачити всі охочі на святковій локації, що розгорнеться на Майдані Незалежності з 14:00 до 19:00. Тут буде представлено також комплект клейнодів Вінницького міського голови (Колар, Церемонійні печатки та Ключ). Виставку доповнять почесні відзнаки Ради Європи, які Вінниця послідовно здобуває упродовж останніх років. Йдеться про Європейський Диплом (2013), Почесний Прапор (2015) та Почесну Відзнаку Ради Європи (2020).

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини