Корисне під час війни
•Опубліковано 05 березня 2022, актуалізовано 10 травня 2023
Комендантська година
У Вінниці комендантська година з 00:00 до 05:00. У цей час люди не повинні виходить зі своїх осель. Крім випадку, якщо потрібно сховатись в укриття під час небезпеки з повітря.
Військові, тероборона та силовики цілодобово патрулюють Вінницю, виявляють диверсантів. Вуличне освітлення важливе для забезпечення безпеки самих мешканців, якісної роботи правоохоронців, виявлення диверсантів та контролю за територіями під час комендантської години. А от освітлення входів до під’їздів та в оселях потрібно вимикати для безпеки мешканців.
Представникам малого та середнього бізнесу необхідно на період воєнного часу повністю відключити зовнішню рекламу, вивіски, екрани, табло, підсвітку вікон тощо.
Тимчасово на період дії воєнного стану на території області заборонено освітлення (підсвічування) антен, труб, антенно-щоглових споруд, опор, веж, щогл, будівель, інших інженерних споруд.
Як працює громадський транспорт
Громадський транспорт (автобуси, тролейбуси та трамваї) працює з 6:00 до 22:00.
Таке рішення прийнято у зв’язку з воєнним станом та комендантською годиною.
Зверніть увагу: вказаний час завершення роботи транспорту - час, до якого він має повернутися в депо.
Режим роботи закладів охорони здоров'я
Центри первинної медико-санітарної допомоги працюють: у будні з 8:00 до 20:00, у вихідні з 9:00 до 16:00.
В умовах воєнного стану режим роботи усіх силових структур міста та регіону 24/7.
Засоби оповіщення
Як діяти в надзвичайних ситуаціях
Правильно підготуватися та діяти під час надзвичайної ситуації допоможе Telegram-бот «Готовий до всього» (https://t.me/Hotovyi_do_vsioho_bot).
Дії при хімічних атаках
Поради та роз'яснення від Головного управління ДСНС у Вінницькій області, які допоможуть врятувати життя на випадок хімічної атаки
Практично всі сучасні небезпечні хімічні речовини (НХР) – це не зовсім гази. Це рідини, більш-менш легкі, але рідини. Найбільш розповсюджені речовини, які використовуються під час хімічних атак: фосфор, аміак, хлор, зарин, іприт.
Дії при зараженні атмосфери хлором чи аміаком!
Хлор важчий за повітря — від нього потрібно рятуватись на узвищеннях. Основним засобом боротьби з хлором є вода. Потрібно дати потерпілому подихати парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Транспортувати постраждалого можна лише лежачи.
Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, схожим на нашатирний спирт, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків. Якщо чуєте запах аміаку – дихати потрібно лише через зволожену ватно-марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).
Загальні поради та рекомендації
🔹 Чим тепліша погода, тим швидше випаровується речовина і стає небезпечнішою, адже її концентрація в повітрі збільшується.
🔹 Не варто провітрювати оселі, зокрема під час і одразу після авіанальотів чи обстрілів. Пластикові вікна є ефективними для ізоляції від отруєного середовища. Потрібно мінімізувати протяги у місці перебування під час повітряних тривог. Щільно зачиніть вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи. Заклейте щілини у вікнах папером чи скотчем. Можна зашторити вікна вдома мокрою ковдрою.
🔹 Необхідно мати у місці свого постійного сховища запаси питної води, їжі і ліків на дві доби, елементарних засобів гігієни та змінного одягу, ретельно упакованими у плівку.
🔹 Якщо хімічна тривога застала на відкритій місцевості, потрібно негайно знайти прихисток у найближчому приміщенні або в автомобілі з піднятими вікнами.
🔹 Відчуваючи бодай натяк на незвичний запах, не слід принюхуватися та аналізувати його. Тяжкість отруєння залежить не лише від концентрації отрути, а й від часу впливу отруйної речовини на організм.
🔹 В разі носіння окулярів потрібно негайно одягнути їх.
🔹 Пересуватися слід швидко, але не бігти, не прискорювати дихання. Не варто дихати глибше, якщо відчувається стиснення в грудях, брак повітря. Навіть після завершення атаки не треба повертатися до зараженої зони, торкатися голіруч поверхонь та власного одягу.
🔹 Не потрібно покладатися на аматорські рекомендації: ані маски, ані респіратори, навіть просочені будь-якими реагентами, не захищають від бойових отруйних речовин (БОР).
🔹 Якщо дія газу відбулася – слід якомога швидше позбутися одягу – він продовжує виділяти пари і становить небезпеку. Необхідно уникати знімання одягу через голову, краще розрізати його ножицями. Далі – промити великою кількістю води всі ділянки шкіри, які мали контакт з газом. Найкраще – водою з милом. Якщо мила немає в наявності, використовувати велику кількість води.
🔹 Якщо через хімічну атаку є проблеми з зором, слід промити очі водою протягом 10-15 хвилин.
🔹 Якщо людина поряд не показує ознак життя, важливо розуміти, що штучне дихання методом «рот в рот» – категорично неприпустиме.
🔹 Не можна виходити на вулицю одразу після завершення обстрілу, якщо відбулася атака хімічною зброєю, в разі відсутності навичок пересування по зараженій місцевості. Потрібно дочекатися рятувальників ДСНС або сповіщення про те, що хімічна загроза минула, та про безпечні шляхи евакуації.
В разі відсутності теле- та радіомовлення
В разі відсутності трансляції ефірного мовлення телевізійних та радіоканалів ви можете скористатись альтернативними джерелами інформації:
🔹 На супутнику. Українські телеканали розкодовані на супутнику. Це означає, що доступ до мовлення безкоштовний. Щоб переглядати телебачення, потрібен супутниковий ресивер та супутникова антенна.
🔹 В застосунку ДІЯ – ведеться трансляція Національного телемарафону #UAразом (телебачення та радіо).
🔹 На Youtube. Більшість українських каналів мають власні канали на Youtube. Якщо у вас є швидкий інтернет, знайдіть у мобільному додатку або на вебсторінці на Youtube бажаний канал. Якщо швидкість інтернету невисока, оберіть в налаштуваннях відео нижчу роздільну здатність (три крапки у верхній частині відео - якість - 360р або 480р - цього буде достатньо).
🔹 На ОТТ-сервісах (інтернет-телебачення). На платформах YouTV, Sweet TV, Omega TV, MEGOGO, Kyivstar TV, Oll tv доступ до українського телебачення тепер теж безкоштовний. Знайдіть бажаний канал в застосунку або на вебсторінці улюбленої платформи.
🔹 Слухайте українське радіомовлення в інтернет-радіо: radioplayer.ua.
🔹 Трансляція в повному обсязі доступна в кабельних мережах по всій території області.
Відновити документи

Психологічна підтримка
На базі Вінницького міського центру соціальних служб цілодобово надається психологічна допомога вінничанам та біженцям.
Кабінети консультацій працюють за адресами: вул. Соборна, 50; вул. Брацлавська, 85; вул. Космонавтів, 30. Також для отримання психологічної консультації, звертайтесь за номерами телефонів: 067-431-20-31; 096-211-30-85; 093-788-04-59; 067-766-79-96; 063-644-54-32, 67-04-60. Крім того, телефонуйте на 15-60.
Також можна звертатися за телефонами психологів:
Петро - 097-475-43-21; 093-788-04-59; Тетяна - 098-814-56-64; Вікторія - 063-644-54-32; Світлана - 067-430-94-67; Наталія - 093-409-67-85; Лілія- 063-778-20-91; Сергій - 098-449-30-77; Ольга - 093-524-81-60; Галина - 098-855-44-48; Олександра - 098-472-22-92; Наталія - 097-951-58-97; Тетяна - 096-211-30-86; Вікторія - 067-319-74-03; Людмила - 067-766-79-96; Ірина - 067-526-67-71; Анатолій - 067-431-20-31; Інна - 093-894-51-23; Неля - 096-485-55-31; Ольга - 098-59-59-144.
Благодійна допомога
Для всіх охочих підтримати Україну створено Портал гуманітарної допомоги – офіційний портал для тих, хто хоче надати Україні гуманітарну або фінансову допомогу для підтримки населення, бізнесу та держави в період протидії російській агресії.
Благодійна допомога у Вінницькій громаді:
Фонд громади "Подільська громада"
Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія»
Адреси волонтерських центрів:
- Вул. Соборна, 68 (колишній кінотеатр Коцюбинського). Контактна особи – Ірина, моб. тел. 0633149491.
- Вул. Винниченка, 5 (приміщення Центру «Гармонія»). Рецепція - 50-75-04. Контактна особа – Олена, моб. тел. 0975024628.
- Вул. Єрусалимка, 8 (Ветеранський простір). Контактна особа – Ірина, моб. тел. 0677481814, 0679594065.
- Вул. Театральна, 15 (Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат»). Рецепція - 0983987515.
Офіційні джерела інформації
Місцеві офіційні ресурси:
🔹 Вінницька міська рада:
фейсбук: https://www.facebook.com/Vinnytsia
телеграм: https://t.me/vmroficial
вайбер: https://cutt.ly/KAqqoP1
🔹 Сергій Моргунов, Вінницький міський голова:
фейсбук: https://www.facebook.com/SAMorgunov
телеграм: https://t.me/morgunovofficial
🔹 Вінницька обласна державна адміністрація:
фейсбук: https://www.facebook.com/1depinformcom
телеграм: https://t.me/VinnytsiaODA
🔹 Сергій Борзов, Голова Вінницької ОДА:
фейсбук: https://www.facebook.com/borzov.s.s
телеграм: https://t.me/vinnytskaODA
Всі важливі для державної безпеки заяви оперативно публікуються на сторінках державної влади та силових структур:
🔹 Офіс Президента України
фейсбук: https://www.facebook.com/president.gov.ua
телеграм: https://t.me/OP_UA
🔹 Верховна Рада України
фейсбук: https://www.facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
телеграм: https://t.me/verkhovnaradaukrainy
🔹 Кабінет Міністрів України
фейсбук: https://www.facebook.com/KabminUA
твіттер: https://twitter.com/Kabmin_UA
🔹 Служба безпеки України
фейсбук: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine
телеграм: https://t.me/SBUkr
🔹 Міністерство оборони України
фейсбук: https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA
твіттер: https://twitter.com/defenceu
🔹 Генеральний штаб Збройних сил України
фейсбук: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua
твіттер: https://mobile.twitter.com/GeneralStaffUA
🔹 Міністерство внутрішніх справ України
фейсбук: https://www.facebook.com/mvs.gov.ua
телеграм: https://t.me/mvs_ukraine
🔹 Державна прикордонна служба України
фейсбук: https://www.facebook.com/DPSUkraine
твіттер: https://twitter.com/DPSU_ua
🔹 Національна поліція України
фейсбук: https://www.facebook.com/UA.National.Police
телеграм: https://t.me/UA_National_Police
🔹 Держспецзв’язку України:
фейсбук: https://www.facebook.com/dsszzi
телеграм: https://t.me/dsszzi_official
Просимо користувачів соцмереж перед репостом і поширенням інформації перевіряти, чи була вона оприлюднена на одному з офіційних джерел.
Для тих, хто втратив роботу під час війни
1️⃣ UАJobNow 👉🏻 https://t.me/uajobnow – волонтерський некомерційний канал з актуальними вакансіями в різних містах України, а також віддаленою роботою та пропозиціями для українців в інших країнах.
2️⃣ JOB for Ukrainians 👉🏻 https://t.me/jobforukrainians – телеграм-канал із вакансіями в Україні та по всьому світу. Використовуйте хештеги, щоб швидко знайти свою локацію або спеціальність.
3️⃣ Робота під час війни 👉🏻 https://t.me/robota_terminova – канал у Telegram від великого агрегатора вакансій Jooble. Тут можна оперативно знайти роботу в Україні, щодня зʼявляються добірки вакансій для різних міст України.
4️⃣ Інформаційний портал Держпраці «Україна працює!» 👉 https://pratsia.in.ua/ – на порталі можна знайти матеріали про трудові відносини у воєнний час, як переселенцям шукати роботу та безпечно працювати, а також отримати іншу консультацію в територіальних органах Держпраці.
Просимо звернути увагу: Не станьте жертвою примусової праці!
Рекомендації щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних правопорушень
Пам'ятки для населення, розроблені науковцями НД інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, з практичними рекомендаціями громадянам щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних правопорушень
Дії родини у випадках, якщо член родини, зарахований до лав ЗСУ правоохоронних органів, пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув
Онлайн-платформа «Свідок» – це персональний воєнний щоденник українців.
Побачили на сторінці помилкову або неактуальну інформацію? Повідомте нас на пошту change@vmr.gov.ua.
Навігація по сторінці
- Комендантська година
- Як працює громадський транспорт
- Режим роботи підприємств, магазинів, аптек, закладів охорони здоров'я
- Засоби оповіщення
- Як діяти в надзвичайних ситуаціях
- Дії при хімічних атаках
- В разі відсутності теле- та радіомовлення
- Відновити документи
- Психологічна підтримка
- Благодійна допомога
- Офіційні джерела інформації
- Для тих, хто втратив роботу під час війни
- Рекомендації щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних правопорушень
- Дії родини, якщо член родини, зарахований до лав ЗСУ правоохоронних органів, пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув
- Онлайн-платформа «Свідок»
Схожі сервіси
Усі сервіси
Оповіщення населення
Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій

Де знайти необхідне в разі блекауту
Де знайти пункти незламності, тепло, електрику, зв'язок, воду, ліки тощо в разі тривалої відсутності енергопостачання

Довідник для внутрішньо переміщених осіб
Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам

Переселенцям
Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії
Пов'язані новини
Усі новини-
29 квітня, 14:17
У Вінниці вшанували пам'ять усіх загиблих у війні росії проти України
-
02 травня, 12:04
Вінниця прихистила вже понад 34 тисячі вимушених переселенців – Сергій Моргунов
-
03 червня, 12:41
Сергій Моргунов про 100 днів титанічного опору
-
13 червня, 22:23
Під Вінницею відкрили Центр сімейного відпочинку маріупольців - Сергій Моргунов
-
12 липня, 12:17
Вінничанам нагадують про різні види оповіщення у разі екстрених ситуацій
-
15 липня, 14:21
Управлінські компанії зараз скеровують свої зусилля на усунення наслідків ракетних ударів