Опубліковано 02 серпня 2022, актуалізовано 02 лютого 2023

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади

Новини

 • Розвиток галузі землеробства та розвиток глибокої переробки сільськогосподарської продукції в тому числі органічного виробництва
 • Розвиток галузі тваринництва на території ВМТГ
 • Водні об'єкти (ставки) за межами міста Вінниці
 • Бджільництво
 • Особисті селянські господарства
 • Дорадництво
 • Аграрний ринок
 • Розвиток сільського господарства
 • У Вінницьких Хуторах обговорювали питання створення Ініціативних груп «Чиста водойма»

На території села Вінницькі Хутори протягом лютого-березня буде тривати робота щодо створення Ініціативних груп «Чиста водойма». В їх складі будуть безпосередньо жителі села, чиї присадибні земельні ділянки прилягають до водних об’єктів (ставків).

Вчора, 26 січня, відбулася перша відповідна зустріч з активними жителями Вінницьких Хуторів. Там обговорювали ряд питань, виконання яких передбачене “Програмою розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки”, зокрема:

 • створення Ініціативних груп «Чиста водойма» в с. Вінницькі Хутори (налічується 35 ставків, які входять у 6 каскадів), що дасть можливість жителям села використовувати водойму для власних побутових потреб, проте з додержанням Правил благоустрою території ВМТГ;

 • проведення зустрічі з користувачами водних об’єктів (ставків) села Вінницькі Хутори.

Домовились, що створення ініціативних груп відбуватиметься шляхом проведення загальних зборів з подальшим підписанням Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння у сфері охорони довкілля, сторонами якого будуть Вінницька міська рада та Ініціативна група “Чиста водойма”.

Жителями села також піднімалися проблемні питання, які потрібно вирішувати якнайшвидше. Йдеться про самовільне створення копанок, що призводить до зменшення рівня води в ставку, а подекуди взагалі до її відсутності. Серед іншого виявилося, що багато приватних домоволодінь заходять своїми огорожами на територію водойм без відмежування прибережної захисної зони.

Крім того, говорили про можливість відновлення водойми, які вже висохли та заросли очеретом.

«Саме такі зустрічі дають надію відчути підтримку з боку влади, бути обізнаними та брати участь у різних заходах, які будуть проводитись у сфері охорони довкілля, що, в свою чергу, приведе до залучення коштів для утримання у належному стані земель та об’єктів водного фонду, а також покращить їх благоустрій» - зазначив житель села Василь Казчук.

Староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко наголосив на доцільності розробки інформаційної довідки для мешканців села.

“За сприянням спеціалістів відділу екологічної політики департаменту економіки і інвестицій міської ради проведемо ряд заходів для жителів громади, які будуть спрямовані на вирішення цілого ряду питань зокрема у сфері охорони довкілля», - додав він.

В свою чергу, представниками громадських організацій, які є користувачами водних об’єктів села, озвучено існуючі проблемні питання, які потрібно також вирішувати:

 • боротьба з масовим виловом риби (браконьєрство);
 • порушення заборони вилову риби в період нересту;
 • місцями відсутність прибережної захисної смуги;
 • самовільний вивід каналізаційних та стічних стоків безпосередньо у водойму;
 • залишки сміття після відпочинку, які інколи перетворюються в стихійні сміттєзвалища;
 • наявність «канадського сомика», який знищує все живе у водоймі;

В кінці зустрічі радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний, користуючись власним досвідом, надав свої пропозиції щодо шляхів вирішення цих питань.

….Нагадаємо, у грудні 2022 року прийнято Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки, виконання заходів якої уже розпочато.

 • Створення кооперативу пасічників на території ВМТГ обговорили у Вінницьких Хуторах

Вінниця активно розширює фронт робіт, зокрема й в аграрній галузі. Днями в Вінницько-Хутірському старостинському окрузі відбулася перша зустріч з досвідченими бджолярами, де обговорювали можливість створення кооперативу Пасічників.

Працівники міської ради розповіли про плани та шляхи реалізації щодо забезпечення розвитку галузі бджільництва на території громади, у тому числі і створення кооперативу Пасічників.

За словами представниці відділу агропромислового розвитку департаменту економіки і інвестицій ВМР Світлани Фесько, є дієвий механізм, який дасть можливість збільшити чисельність бджолосімей та обсягів виробництва меду.

Йдеться про надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва, що передбачено Програмою розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки. А саме:

 • фізичним особам, які є власниками від 4 до 9 бджолиних сімей - 200 грн за одну бджолосім’ю;
 • фізичним особам, які є власниками від 10 та більше бджолиних сімей - 100 грн за одну бджолосім’ю - розповідала працівниця відділу агропромислового розвитку Світлана Фесько.

Бджолярі громади активно підтримали розмову, обговорювали різні напрямки розвитку та найбільш важливі для них питання. «Даний захід Програми та фінансова підтримка галузі бджільництва приємно здивувала нас, це дало надію відчути підтримку з боку влади та, сподіваюся, створить можливості не зменшувати пасіки в подальшому», – зазначила бджолярка Наталія Железняк.

Сьогодні завданням громади є налагодження ефективної комунікації між пасічниками та сільгоспвиробниками, що, в свою чергу, створить умови для дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного, що водночас стане гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що несе користь обом сторонам, пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, а сільгоспвиробнику – підвищення врожайності…

«Бджільництво є базою та джерелом для розвитку галузі рослинництва, основою функціонування якої є розведення, утримання і використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення та підвищення їх урожайності, тому хотілося б злагодженої роботи пасічників і аграріїв» - зазначив бджоляр Володимир Собчук.

Такі зустрічі плануємо ще провести у селищі Десна та у селах Великі Крушлинці, Гавришівці, Малі Крушлинці та Стадниці.

Програма

Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023- 2025 роки


Рослинництво

Тваринництво

Водні об'єкти (ставки)

Положення про соціально-економічне партнерство та стимулювання залучення інвестицій на сільських територіях Вінницької міської територіальної громади

Бджільництво

Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади

Особисті селянські господарства

Дорадництво

Аграрний ринок

Розвиток сільських територій

Департамент економіки і інвестицій

Контакти:
(0432) 59-50-46
dei@vmr.gov.ua