Опубліковано 22 серпня 2021, 22:10 (Відредаговано 23 серпня 2021, 22:28)

24 серпня, у 30-ту річницю Незалежності України, усіх загиблих за державу воїнів вшанують біля пам'ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО/ООС на Європейській площі, де також відбудеться виставка військової техніки. Згодом на вінничан після дворічної перерви чекає фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль».

У День Незалежності о 10:00 на площі Європейській розпочнеться фестиваль «На захисті незалежності». Тут працюватиме виставка історичної та сучасної військової техніки, зброї, одностроїв. Також на площі Європейській відбудеться покладання квітів до пам'ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО/ООС і до мультимедійної Стели Пам'яті, яку відкрили шість років тому саме на День Державного Прапора України.

Продовжаться святкування на Майдані Незалежності традиційним масштабним VIII-м фестивалем сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». Розпочнеться він о 13:00. Під час заходу планують провести фестивалі «Рогозоплетіння», «Лялька-мотанка» та «Подільська витинанка». Також відбудуться виставки декоративно-прикладного мистецтва від майстрів з різних куточків міста та області та від учасників Всеукраїнського пленеру гончарів.

Біля водограю «Мушля» в рамках проєкту «Коло майстрів» пройдуть майстер-класи від митців народної творчості, зокрема: з вишивки, полімерної глини, виготовлення ляльки-мотанки, виробів з бісеру та прикрас.

Історичні реконструктори та викладачі кафедри етнології ВДПУ в рамках проєктів «Краса Незалежності» та «Сила Незалежності» продемонструють спадковість мілітарної традиції та вбрання. Будуть представленні експонати від епохи Великого Князівства Литовського до сучасності.

«Прихильність у серці кожного вінничанина та гостя міста неодмінно віднайдуть візуальні проєкти, які розташуються на Майдані Незалежності. Цьогоріч їх буде чимало: виставка Вінницької обласної організації Національної спілки художників України, проєкти «Художні барви творів Михайла Коцюбинського» та «Орнаментальна Україна», «Вінниця. Україна. Незалежність». Також пройде персональна виставка Олександра Пелешка «Лінія долі у графіці літ», а також презентація світлиць приєднаних громад, проєкт «Дари літа». Також відбудеться виставка короваїв та обрядових хлібів, виставка дідухів. Особливого колориту та святковості події додасть тематичне оформлення зупинок «Майдан Незалежності». Неповторна атмосфера та вражаючі миті – все це чекає на учасників свята», - розповів директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

А о 15:00 розпочнеться концертна програма «Україна єдина!». Участь у ньому візьмуть народний ансамбль танцю «Барвінок» та кращі народні аматорські колективи Вінницької міської територіальної громади. Також виступатимуть Вінницький академічний міський камерний хор ім. В.Газінського, а також Вінницький естрадно-духовий оркестр «ВінБенд». Для вінничан співатимуть гурт «SUNRISE», вихованці зразкової муніципальної майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія» та фіналіст шоу «Голос країни» Олександр Онофрійчук.

Святкування 30-ї річниці Дня Незалежності триватиме до 21:00 години.


Організатори закликають вінничан відповідально віднестись до святкування Дня Прапора і Дня Незалежності та виконувати рекомендації МОЗ України щодо участі у масових заходах. Зокрема, утриматися від відвідування таких заходів у разі появи будь-яких симптомів ГРВІ або COVID-19; не відвідувати їх людям, які належать до групи ризику; дотримуватись дистанції, носити маску та мити руки чи обробляти їх антисептиком; не вживати алкоголь.

Теми

Департамент культури

Контакти:
(0432) 65-50-53
brovchakd@vmr.gov.ua