У Вінниці вшанували пам'ять загиблих військових медиків

01 жовтня 2021, 16:28 (Відредаговано 01 жовтня 2021, 16:45)

1 жовтня на території Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного відбулося урочисте покладання квітів до Пам’ятного знаку загиблим медичним працівникам – учасникам Революції Гідності та АТО/ООС. До меморіального знаку поклали квіти лікарі, військовослужбовці, волонтери, родини героїв-медиків та іноземні гості. Присутні згадали хвилиною мовчання медичних працівників, які ціною власного життя рятували життя захисникам України.

«Вінниччина пам’ятає своїх героїв. Тих, хто ризикував своїм життям і здоров’ям, рятуючи бійців на Сході країни. На жаль, більше 150 медичних працівників загинули, померли внаслідок отриманих поранень та захворювань. Ми низько схиляємо голови, вшановуючи подвиг усіх героїв-медиків з великими серцями. Це зразок мужності, патріотизму, самопожертви під час виконання військового обов’язку в зоні проведення АТО/ООС», - зауважив представник громадської організації «Бойове братерство України» Юрій Козак. Вшанували пам'ять вінницьких медиків й іноземні військовослужбовці: військовий аташе з питань оборони Посольства Латвійської республіки в Україні, полковник Олександр Холманос, представники канадської навчально-тренувальної місії «UNIFIER» в Україні. Також був присутній Почесний Консул Латвійської Республіки у Вінниці Ігор Скоромний. «Для нас велика честь бути сьогодні тут. Латвія підтримує українську позицію щодо цілісності та незалежності України. Ми вшановуємо пам'ять тих, хто загинув на полі бою, рятуючи життя інших. Вони віддали за незалежність держави найцінніше – своє життя. Ми маємо берегти пам'ять про них. Їх подвиг – не забутий, їх героїзм – вічний», - сказав Олександр Холманос. Згадали хвилиною мовчання і вінницьких медиків, які загинули в боротьбі з пандемією коронавірусу.
Захід присвятили до Дня захисників і захисниць України, який відзначають 14 жовтня. Втім, вшанування героїв-медиків вирішили провести раніше, адже ситуація з коронавірусом може ускладнитись. І в такому разі будуть введені жорсткі карантинні обмеження щодо проведення масових заходів. Згодом всі учасники долучилися до форуму «Українські медики. Подвиг і жертовність в здобутті та захисті Незалежності України». Протягом дня учасники форуму також відвідають Національний музей-садибу М. І. Пирогова та церкву-усипальницю цього видатного хірурга.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його