У музеї Коцюбинського триває онлайн-проєкт “Такий різний Коцюбинський”

08 квітня 2022, 16:32

У Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. М. Коцюбинського продовжують онлайн – проєкт “Такий різний Коцюбинський”. Він має на меті всебічно розкрити постать великого сонцепоклонника. Письменник, перекладач, громадський діяч, мандрівник, а яким він був батьком, другом, сусідом чи колегою? Дізнатися відповіді на ці запитання музейники запрошують читачів своєї онлайн-сторінки.

Це своєрідна мандрівка спогадами його сучасників, дітей, друзів та знайомих родини. Вони згадують Михайла Михайловича винятково як щиру, просту людину, сповненої надзвичайної доброти. Наприклад, протягом усього свого життя Коцюбинський турбувався про здоров’я Івана Франка. Опікувався збором коштів на його лікування. Донька Ірина пригадує: «…як батько і мати підраховувати гроші, зібрані від продажу лотерейних квитків, готуючись їх відправити хворому Франкові».

Залишила свій спогад про Коцюбинського і Є. Бакша-Мельникова: “Михайло Михайлович був не лише нашим учителем, а й вихователем та другом. У вільний від навчання час він читав нам доступні нашому розвиткові свої та інших авторів твори і тим розвинув нашу любов до України…”

І це лише дещиця з тих свідчень, які зібрали музейники, щоб доповнити особистісний портрет Михайла Коцюбинського. Скласти своє уявлення про нього наразі можуть усі охочі.

“Постать видатного діяча української літератури Михайла Коцюбинського, на жаль, досі недооцінена, тому ми з читачами будемо продовжувати її пізнавати і відкривати з різних сторін, з нових нам сторін”, - каже директорка музею Лариса Кравченко.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини