Фестиваль «Подільська пектораль»: вінничани вчаться народним ремеслам та насолоджуються концертами і виставками

24 серпня 2021, 17:10

У середмісті Вінниці в рамках святкування Дня Незалежності проходить традиційний VIII-й фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». Тут вінничани цілими родинами долучаються до різноманітних заходів, насолоджуються українськими піснями та танцями, беруть участь у майстер-класах з рогозоплетіння, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок.

Під час відкриття фестивалю «Подільська пектораль» погасили спеціальну марку, яку Укрпошта виготовила до 30-річчя Незалежності України. На марці написані вірші вінницької поетеси Олександри Бурбело. Також виготовили відповідний штемпель, який діє лише сьогодні. На ньому зображена символіка святкування Дня Незалежності.

Увагу вінничан та гостей міста привертають експонати виставки декоративно-прикладного мистецтва від вінницьких майстрів та з усієї Вінниччини. Також тут представлені роботи учасників Всеукраїнського пленеру гончарів. Популярністю гостей свята користуються фестивалі «Рогозоплетіння», «Лялька-мотанка» та «Подільська витинанка».

Вінничанка Олена прийшла на свято з родиною: «Дуже подобається атмосфера фестивалю. Свято пронизане національними традиціями, почуттям патріотизму. Подобається, що запросили майстрів з народних ремесел, для діток дуже круто спробувати зробити щось своїми руками. Мій п’ятирічний син сплів частину рогозяного кошика, він у захваті».

У рамках проєкту «Коло майстрів» можна навчитись робити ляльки-мотанки, різні прикраси, вироби з полімерної глини, бісеру. «Я часто ходжу на загальноміські свята, моїй доньці завжди цікаво на таких заходах. Тут є розваги як для дітей, так і для дорослих. Сьогодні донька Уляна вже зробила ляльку-мотанку, плануємо долучитись і до інших майстер-класів», – розповіла вінничанка Людмила.

У рамках проєктів «Краса Незалежності» та «Сила Незалежності» історичні реконструктори та викладачі кафедри етнології ВДПУ продемонстрували спадковість мілітарної традиції та вбрання. Тут представленні експонати від епохи Великого Князівства Литовського до сучасності.

На Майдані Незалежності можна побачити візуальні проєкти: виставка Вінницької обласної організації Національної спілки художників України, проєкти «Художні барви творів Михайла Коцюбинського» та «Орнаментальна Україна», «Вінниця. Україна. Незалежність».

Вінничани фотографуються на фоні світлиць приєднаних громад, розглядають виставку короваїв та обрядових хлібів, виставку дідухів.

У рамках фестивалю проходить концерт «Україна єдина!» за участю народного ансамблю танцю «Барвінок» та кращих народних аматорських колективів Вінницької міської територіальної громади. Для гостей свята виступатимуть Вінницький академічний міський камерний хор ім. В.Газінського та Вінницький естрадно-духовий оркестр «ВінБенд». Згодом співатимуть гурт «SUNRISE», вихованці зразкової муніципальної майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія» та фіналіст шоу «Голос країни» Олександр Онофрійчук.

Вінничани можуть долучитись до святкування 30-ї річниці Дня Незалежності на головній площі міста до 21:00 години.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його