Вінницько-Хутірський старостинський округ 2021: нові автобусні маршрути та дитсадок, smart-світлофори і ремонт доріг

14 січня 2022, 13:08

Минулого року у Вінницько-Хутірському старостинському округу відкрили новий дитячий садок, підлітковий клуб за місцем проживання «VinSmart». Продовжили тролейбусний маршрут «12А» до Щіток та Писарівки, запустили нові автобусні маршрути у режимі маршрутного таксі «19А» та «19Б». На перехрестях поблизу Писарівки та Щіток встановили нові smart-світлофори. Також у старостинському окрузі облаштували нові посадкові павільйони для очікування громадського транспорту.

Про роботи, які були виконані у 2021 році на території Вінницько-Хутірського старостинського округу, розповів його староста Владислав Кривешко, звітуючи під час засідання виконкому 13 січня. «Одним з важливих кроків інтеграції громад до міських стандартів є покращення системи освіти. У 2021 році розпочав роботу перший на новоприєднаних територіях підлітковий клуб за місцем проживання «VinSmart», де діти зі Щіток та Писарівки вивчають англійську мову. Також у минулому році відкрили новий дитячий садочок у Вінницьких Хуторах. Новозбудований садок розрахований на 110 дошкільнят, обладнаний smart-системами та має шість сучасних ігрових майданчиків – для кожної групи окремо», – каже Владислав Кривешко.

Також важливою подією стало рішення міської влади щодо продовження тролейбусного маршруту «12А» до Щіток та Писарівки, котрим курсують нові VinLine на автономному ході. Введено нові автобусні маршрути загального користування у режимі маршрутного таксі «19А» та «19Б», продовжено маршрут «8А» до садово-дачних товариств. Протягом року також облаштували нові посадкові павільйони у Вінницьких Хуторах, Писарівці та Щітках.

Під час звіту староста також зазначив, що вкрай небезпечні раніше перехрестя поблизу Писарівки та Щіток у 2021 році стали комфортними та зручними як для водіїв, так і для пішоходів. Щоб врегулювати автотрафік, тут коштом бюджету ВМТГ встановили нові smart-світлофори. Реалізовано пілотний у Вінницькій міській територіальній громаді безпековий проєкт «Поліцейський офіцер громади». Поліцейська станція знаходиться за адресою: Вінницькі Хутори, вул. Немирівське шосе, 94Е.

«Проведено роботи з відновлення ґрунтового покриття вул. Богдана Хмельницького, вул. Миру (Щітки), вул. Івана Франка (Писарівка), вул. Покришкіна, вул. Полудянова (частина), вул. Зелена/Дачна, пров. Грушевського (Вінницькі Хутори). Загальна протяжність відновлених ґрунтових доріг у Щітках та Писарівці – 4,7 км; у Вінницьких Хуторах – 1,6 км. Також тривали роботи з відновлення вуличного освітлення, працівники МКУП «Міськсвітло» замінили більше 100 світлоточок. Для забезпечення дотримання правил благоустрою 14 камер відеонагляду за територією Вінницьких Хуторів підключили до Ситуаційного центру Вінницької міської ради», – сказав Владислав Кривешко.

Він додав, що торік жителі Вінницько-Хутірського старостинського округу активно брали участь у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив». Як результат – три проєкти-переможці будуть реалізовані цьогоріч на території округу. А саме: «Зона відпочинку на ставку «Тарасишин» у Писарівці та Щітках, «Бібліотека згуртовує громаду» у Вінницьких Хуторах і Щітках та «Комфортний простір очікування для пацієнтів амбулаторії» у Писарівці.

Владислав Кривешко також розповів, що на базі колишніх сільських рад у Вінницьких Хуторах та Писарівці з минулого року діють Центри обслуговування громадян. Тут створено віддалені робочі місця департаментів адміністративних послуг, соціальної політики та земельних ресурсів Вінницької міської ради, КП «Вінницякартсервіс» (де муніципальні картки вінничанина отримали близько 1 тис. мешканців старостинського округу). У 2021 році працівники ЦНАП «Прозорий офіс», які працюють на віддалених робочих місцях, надали більше 7 тисяч послуг адміністративного спрямування місцевим жителям громади.

Міський голова Сергій Моргунов, заслухавши звіт, зазначив, що після проведеної торік інвентаризації сільськогосподарських земель Вінницької міської територіальної громади - потрібно працювати над збільшенням надходжень плати за землю територій старостинських округів. «Треба активувати і роботу з бізнесом на цих територіях. З одного боку, має бути прозора сплата податків від малого і середнього бізнесу, який знаходиться на територіях округів. А з іншого - потрібно застосовувати такі самі механізми підтримки малого і середнього бізнесу, які діють у місті Вінниці», - додав Сергій Моргунов.

Довідка Населення Вінницько-Хутірського старостинського округу – 12,5 тисяч людей. З них 9227 зареєстровані у Вінницьких Хуторах, 1493 – у Писарівці, 1460 – у Щітках, 234 та 53 особи проживають у Вінницько-Хутірському та Писарівському садово-дачному товариствах відповідно. За наявними даними Міністерства розвитку громад та територій України – Вінницько-Хутірський старостинський округ є найбільшим за населенням в Україні.

Площа старостинського округу складає 19,8 км². На території Вінницьких Хуторів розташовано 3609 будинковолодінь, у Писарівці – 711, Щітках – 635.

Щодо соціальної інфраструктури, то на окрузі є 3 заклади загальної середньої освіти, де навчаються 937 учнів (Вінницько-Хутірський та Писарівський ліцеї, Щітецька гімназія). Також – 3 заклади дошкільної освіти (де виховується 181 дитина). Тут розташовані і 2 філії центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують 8,2 тисячі декларантів.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Геопортал Вінниці

У сервісі можна залишити звернення щодо різних питань життєдіяльності міста