У Вінниці до Дня Повітряних сил ЗСУ відкрили тематичну виставку «Крила України»
07 серпня 2023, 15:35
Вінницький музей моделей транспорту та Музей Повітряних сил Збройних сил України відкрили спільну виставку «Крила України».
Цю експозицію присвятили Дню Повітряних сил ЗСУ, що відзначається щороку у першу неділю серпня. Вона налічує близько 630 експонатів, серед яких є моделі літаків від часів Першої світової війни, до тих, які стоять на озброєнні ЗСУ, і навіть макет сучасного винищувача F-16.
Та головну частину виставки становлять експонати з Музею Повітряних сил, який зачинений у зв’язку з повномасштабною війною. Це макети сучасної української радіолокаційної станції 79К6, радянського переносного зенітно-ракетного комплексу «Стріла-3», зенітного ракетного комплексу «Бук М1», радіолокаційної станції 79К6. З найцікавішого – зразки ворожої техніки та озброєння, знищені українськими військовими.
«В сьогоднішній експозиції представлені фрагменти крилатих ракет агресора (типу Х-101 і “Калібр”), уламок гелікоптера Мі-24, який був збитий розрахунком викладачів і курсантів ХНУПС ім. Івана Кожедуба, і уламки Shahed-а, яким нещодавно була обстріляна Вінниця», – розповів завідувач Музею Повітряних сил ЗСУ, генерал-майор у відставці Володимир Алєксєєв.
«Це наша перша спільна виставка. А ідея її проведення належить Офісу туризму Вінниці, з яким ми співпрацюємо, – розповів директор Музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко. – Ми оперативно все погодили і отримали біля 30 експонатів з Музею Повітряних сил ЗСУ, які підсилили нашу постійно діючу експозицію, яка у свою чергу налічує близько 600 експонатів літаків і військової техніки Повітряних сил. Ця виставка буде працювати понад місяць, тож вінничани та гості міста зможуть приходити і роздивлятися унікальні експонати».
Виставку «Крила України» можна переглянути до 10 вересня в Музеї моделей транспорту (вул. Соборна, 64) щодня з 12:00 до 20:00 години.
Теми
Натисніть на зображення, щоб збільшити його
Департамент маркетингу міста та туризму
Контакти:
(0432) 50-75-85
VisitVinnytsia@vmr.gov.ua
Ще новини за темами
-
30 червня 2026, 14:59
Активності від Офісу туризму Вінниці на липень
-
30 червня 2026, 14:35
Атмосфера минулого, ретро-автомобілі та аромати Вінниці: у місті пройде тематичний захід «Вінниця вінтажна»
-
23 червня 2026, 16:38
Екологічні квести, сапбординг та дослідження природи: у Вінниці відкривається «Літня екологічна школа» для дітей
-
18 червня 2026, 14:08
Відчути себе пілігримом за один день: вінничан та гостей громади запрошують протестувати маршрут «Demo Camino»
-
16 червня 2026, 10:17
Програма дводенного Ековікенду у Вінниці
-
11 червня 2026, 11:36
У Вінниці 20-21 червня відбудеться «Екологічний вікенд»
Пов'язані новини
Усі новини-
30 червня 2026, 14:35
Атмосфера минулого, ретро-автомобілі та аромати Вінниці: у місті пройде тематичний захід «Вінниця вінтажна»
-
23 червня 2026, 16:38
Екологічні квести, сапбординг та дослідження природи: у Вінниці відкривається «Літня екологічна школа» для дітей
-
18 червня 2026, 14:08
Відчути себе пілігримом за один день: вінничан та гостей громади запрошують протестувати маршрут «Demo Camino»
-
16 червня 2026, 10:17
Програма дводенного Ековікенду у Вінниці
-
11 червня 2026, 11:36
У Вінниці 20-21 червня відбудеться «Екологічний вікенд»
-
29 травня 2026, 16:30
Активності Офісу туризму Вінниці на червень
Схожі сервіси
Усі сервіси
Підтримка книговидання про Вінницю
Вінницька міська рада впроваджує Програму підтримки книговидання про Вінницю, метою якої є стимулювати видання якісної й різноманітної книжкової продукції, спрямованої на поширення знань про Вінницю
Інвестиційний портал
Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!