Майже 500 учасників, 7 кілометрів містом і донат на підсилення бригади ЗСУ: у Вінниці відбувся Велодень
20 червня 2026, 16:09
У Центральному парку для учасників і гостей підготували спортивні активності, майстер-класи, презентації спортивних шкіл, дитячі розваги, туристичний кемпінг, конкурси, подарунки від партнерів і благодійну лотерею на підтримку українських військових.
«Дякую організаторам за якісну підготовку. Колону супроводжували веломаршали, поруч були медики та патрульні, тож учасники почувалися безпечно впродовж всього маршруту. Такі події важливі для міста. Вони об’єднують людей, популяризують велосипед як зручний та сучасний транспорт і активний спосіб життя, а головне – допомагають підтримувати військових. Сила громади у людях, які готові бути разом і робити корисні справи для України», – зазначив заступник Вінницького міського голови Роман Фурман.
Велодень повернувся до міського календаря після великої перерви. У Вінниці цю традицію добре пам’ятають: заїзди збирали людей різного віку, а велосипедна колона проходила знайомими вулицями міста.
«Ми раді, що Велодень знову відбувся у Вінниці. У місті є активна велоспільнота, і сьогодні це було добре видно. На старт вийшли досвідчені велосипедисти, родини з дітьми, спортсмени, люди, які користуються велосипедом у щоденних справах. Для нас важливо підтримувати цю культуру. Велосипед давно став звичним для міських поїздок, активного дозвілля та сімейних прогулянок. Такі події допомагають показати його як зручний і сучасний транспорт для міста», – розповів директор департаменту транспорту та міської мобільності міської ради Андрій Сорокін.
Разом із рідними, друзями, дітьми та гостями локацій Центрального парку подія зібрала близько пів тисячі вінничан. А ще вдалося здійснити важливу місію, під час події зібрали майже 130 тисяч гривень на підсилення однієї з бригад ЗСУ.
«Ми дуже хотіли, щоб Велодень знову повернувся до міста. І сьогодні було приємно бачити, як на старт приходили цілі родини, друзі, колеги, ветерани, вихованці спортивних шкіл. Люди приїжджали завчасно, спілкувалися, знайомилися, фотографувалися, а після заїзду залишалися на локаціях у парку. Для команди організаторів це найкращий результат – бачити, що подія живе, збирає людей і створює гарний настрій. Водночас Велодень мав конкретну мету. Разом з учасниками ми збирали кошти на акумулятори для ЗСУ. Кожна реєстрація, кожен донат, кожен придбаний лотерейний квиток – це внесок у допомогу нашим військовим. Саме заради цього сьогодні сотні людей сіли на велосипеди й проїхали містом разом», – розповіла координаторка Велодня, головна спеціалістка департаменту транспорту та міської мобільності міськради Інна Галантюк.
До організації Велодня долучилися представники ветеранської спільноти. На маршруті були ветерани, їхні рідні, сім’ї військових, які нині на фронті. Для них такі події важливі ще й тим, що повертають до звичних міських зустрічей, спільного відпочинку й родинного часу.
«Для нас дуже цінно бачити на Велодні цілі родини. Найкращі спогади народжуються саме тоді, коли ми проводимо час разом. Для сімей ветеранів такі моменти мають особливе значення, адже повертають у повсякденне життя радість спільного дозвілля, легкість спілкування та відчуття родинного тепла. Підтримка відчувається тоді, коли тебе запрошують, коли тобі раді, коли можна долучитися до спільної події без бар’єрів. Це також можливість подякувати родинам ветеранів, які щодня залишаються опорою для своїх близьких», – розповіла співорганізаторка заходу, представниця проєкту «ВінОк» від ГО «ВільнОсвіта» Ольга.
Вінничанка Олена Шарікова приїхала на Велодень із трирічною донечкою Квіткою. Раніше вона брала участь у міських велозаїздах сама, а тепер долучає до них дитину.
«Ми дуже чекали, що Велодень знову відбудеться у Вінниці. Раніше я завжди брала участь у таких заїздах, а тепер приїхала вже з донечкою. Хочеться, щоб діти змалку бачили велосипед як звичну частину міського життя. Це екологічний транспорт, активність і гарна можливість проводити час разом. Дуже приємно, що сьогодні на маршруті було так багато родин», – поділилася Олена Шарікова.
З яскравими враженнями повернулись на фініш відвідувачі та відвідувачки Вінницького територіального центру. Шестеро учасників їхали гуртом у колоні.
«Це була чудова нагода стати частинкою нашої громади одночасно, в такий чудовий день. Приємно було бачати, що вінничани – то велика дружна велородина. А ще сподобалось, що нам сигналили водії, вітаючи колону, а ми їм махали руками у відповідь. Вінничани, сідайте на велосипеди, це чудовий спосіб подбати і про настрій, і про екологію, і про здоров'я», – поділилась враженнями вінничанка Людмила Тихонова.
А спеціалістка Центру Ганна Дядічкіна додала, що її команда до заїзду готувалась і чекала з нетерпінням.
«Наші відвідувачі сідають на двоколісні двічі на тиждень, тож, це їх стихія - рух. Такі події гуртують громаду, поїдемо ще!», – додала вона.
Упродовж заїзду колону супроводжували веломаршали, поруч були медики та патрульні. Учасники рухалися організовано, а після маршруту залишалися у Центральному парку на активності, спілкування та благодійну лотерею.
Теми
Натисніть на зображення, щоб збільшити його
Департамент транспорту та міської мобільності
Контакти:
(0432) 59-55-91
dtmm@vmr.gov.ua
Комітет по фізичній культурі і спорту
Контакти:
(0432) 65-52-92
sport@vmr.gov.ua
(0432) 65-52-93
Ще новини за темами
-
17 червня 2026, 16:39
Маленькі за віком, великі за грою: юні футболісти з Вінниці стали абсолютними чемпіонами України
-
11 червня 2026, 14:18
На двоколісних до нових вражень: відвідувачі Вінницького терцентру відкрили велосезон 2026
-
10 червня 2026, 11:31
Басейн та спортивні заняття: які напрями безкоштовно доступні для ветеранів у Вінницькій громаді
-
09 червня 2026, 09:46
Вінницькі спортсмени з МДЮСШ № 5 вибороли 15 медалей на чемпіонаті України з універсального бою
-
08 червня 2026, 17:12
Розвиток спорту та обмін досвідом. Вінниця та Вінницька область підписали Протокол про співпрацю у сфері фізичної культури з регіоном Бургундія-Франш-Конте
-
05 червня 2026, 15:06
Вихованець вінницької МДЮСШ № 5 Андрій Варченко став чемпіоном України з самбо
Пов'язані новини
Усі новини-
11 червня 2026, 14:18
На двоколісних до нових вражень: відвідувачі Вінницького терцентру відкрили велосезон 2026
-
10 червня 2026, 11:31
Басейн та спортивні заняття: які напрями безкоштовно доступні для ветеранів у Вінницькій громаді
-
09 червня 2026, 09:46
Вінницькі спортсмени з МДЮСШ № 5 вибороли 15 медалей на чемпіонаті України з універсального бою
-
08 червня 2026, 17:12
Розвиток спорту та обмін досвідом. Вінниця та Вінницька область підписали Протокол про співпрацю у сфері фізичної культури з регіоном Бургундія-Франш-Конте
-
05 червня 2026, 15:06
Вихованець вінницької МДЮСШ № 5 Андрій Варченко став чемпіоном України з самбо
-
03 червня 2026, 12:25
Спортсмени МДЮСШ № 5 стали призерами на міжнародних турнірах з пляжної боротьби в Хорватії