Виконком міської ради схвалив рішення, яке дозволить прибрати з Центрального парку пам’ятник служителю сталінського режиму

28 квітня 2022, 16:47

У Вінниці продовжується системна робота по деколонізації, в результаті якої Вінницька територіальна громада має повністю позбавитись від російської імперської спадщини.

Одним із кроків виконавчого комітету міської ради стало рішення про те, щоб прибрати з території Центрального парку імені М. Леонтовича пам’ятник Максиму Горькому. Воно було прийнято у відповідь на петицію, яка надійшла на адресу виконавчих органів міської ради 15 квітня 2022 року і набрала необхідну кількість голосів вінничан.

Як повідомляють історики, Максим Горький є засновником методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Він називав українську мову «украинское наречие» також був автором лозунгу, який широко використовували у часи сталінського терору 1937-1938 років: «Если враг не сдаётся, – его уничтожают». Також історики зазначають, що Максим Горький, очевидно, підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ.

Після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк.

Теми

Ще новини за темами