Вінницькі учні ділились досвідом, як бути підприємцем у школі

12 листопада 2021, 09:02

11 листопада у хабі «Місто змістів» відбувся фестиваль соціального шкільного підприємництва для учнів та освітян. Вінницькі школярі ділились досвідом заснування стартапів, охочі долучились до майстер-класів з підприємництва.

Фестиваль має на меті ознайомити освітян та учнів з перспективами, які відкриває соціальне шкільне підприємництво. Захід проводився в рамках проєкту «Майстерня соціальних шкільних стартапів», який реалізується ГО «Освітній простір 2.0» в партнерстві з департаментом освіти та департаментом економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

«Робота по впровадженню шкільного соціального підприємництва розпочалась у Вінниці ще минулого року, коли вінницький технічний ліцей виграв у конкурсі і отримав фото- та відеолабораторію. На її базі діти можуть організовувати своє маленьке підприємство та заробляти кошти. На таких прикладах діти навчаються обирати майбутню професію, бути соціально відповідальними. Дуже показовим є стартап шкільного соціального підприємництва Стадницької гімназії. Тут діти створили фірму «Екогрін», вирощують мікрозелень та продають її», – каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Заступниця голови ГО «Освітній простір 2.0.» Олена Солоїд розповіла, що соціальне шкільне підприємництво – це сучасний спосіб навчання учнів підприємницьким навичкам, який полягає у заснуванні шкільних стартапів на базі навчальних закладів. Працівниками підприємств є саме учнів, які не просто заробляють гроші, а вирішують соціальні проблеми.

Під час заходу відбулась панельна дискусія «Як бути підприємцем у школі?» за участі вінницьких шкільних підприємців, представників влади та бізнесу. Заступниця начальника відділу підтримки бізнесу управління економічної політики департаменту економіки і інвестицій міської ради Олена Присяжнюк розповіла, що рік тому у Вінниці прийняли першу унікальну комплексну програму розвитку соціального підприємництва. У цьому документі йдеться і про шкільне підприємство.

«Важливі навички дітям потрібно прищеплювати ще тоді, коли вони навчаються у школі. Саме тому зраз акцентуємо увагу на шкільному підприємництві і цей захід є тому підтвердженням. Такий вид підприємництва допомагає дітям адаптуватись до дорослого життя, здобувати кваліфікаційні навички, пробувати бути директором, маркетологом», – зазначила Олена Присяжнюк.

Під час фестивалю представники Вінницького технічного ліцею, Стадницької гімназії та Брацлавської спеціалізованої школи поділились досвідом заснування шкільних стартапів.

«У Вінницькому технічному ліцеї створюємо соціальне підприємство – це фотостудія, наразі тут іде ремонт будівлі. Ми зараз розвиваємо соціальні мережі, шукаємо спонсорів і розробляємо певний план дій. Ми хочемо висвітлювати соціальні проблеми: булінг, шкідливі звички, нерозуміння зі сторони дорослих та однолітків, займатись соціальною рекламою, проводити майстер-класи», – каже учень Вінницького технічного ліцею Володимир Халаман.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Конкурс "Бюджет шкільних проектів"

Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста