У Вінниці презентували проєкт Вітальної політики, яка спрямована на інтеграцію новоприбулих мешканців у громаду

30 листопада 2021, 15:59

30 листопада у Хабі «Місто змістів» презентували проєкт Вітальної політики Вінницької міської територіальної громади. У ньому йдеться про розбудову інфраструктури та розширення спектру можливостей для людей, які приїхали у місто, внутрішньо переміщених осіб, іноземних студентів, волонтерів.

Головною метою Вітальної політики є організація максимально прийнятних та безпечних умов проживання у Вінниці людей і родин, які приїхали у місто на постійне місце проживання або завітали з метою навчання, роботи, туризму. Також проєкт передбачає вирішення проблем, з якими цим людям доводиться стикатися. А також формування дієвих програм щодо їхнього включення у життя міста і громади в цілому.

«Вітальна політика – це кроки і заходи для тих людей, які приїздять до Вінниці з інших країн, інших міст, найближчих сіл, і хочуть тут інтегруватися і стати вінничанами і вінничанками. Ці люди не завжди знають куди їм звернутися за соціальними послугами, погано орієнтуються в місті та не знають як ним пересуватися. Тому наступним кроком після впровадження Вітальної політики стане розробка Вітального довідника, який стане своєрідною «шпаргалкою» для новоприбулих мешканців», - розповіла директорка КП «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук.

Розробка Вітальної політики є одним з проєктів, який входить до Інтеркультурної стратегії ВМТГ і реалізується за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Дослідження щодо розробки у місті нової успішної привітальної політики проводить команда аналітичних центрів «Центр стратегічного розвитку територій» і «Центр соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького» у партнерстві з Вінницькою міською радою.

Заступниця міського голови Галина Якубович зазначила, що Вінницька міська територіальна громада стала першою в Україні, де запроваджується Вітальна політика.

«Вінниця завжди привітна до гостей та тих, хто приїжджає до нашої громади жити, навчатися, працювати. Вінниця – багатонаціональне місто, де є різні общини, студенти-іноземці. Вони за період свого навчання вливаються в життя Вінницької громади та стають її повноправними мешканцями. Я вважаю, що прийняття такої політики зробить Вінницю більш відкритою та гостинною. У місті має бути комфортно кожному мешканцю, незважаючи ні на національність, ні на стать, ні на вік», - зауважила заступниця міського голови Галина Якубович.

У березні-квітні експерти провели соціологічне дослідження «Нові вінничани про вибір міста, зустріч з містом і життя у місті».

«Новоприбулі мешканці зауважують, що зупинили свій вибір на Вінниці не випадково. Тут вдале логістичне розташування, комфортний рівень життя, можливість знайти гарну роботу, а ще у Вінниці живуть доброзичливі люди. Також їм до вподоби те, що у місті багато освітніх закладів, є можливості для ведення бізнесу і культурного розвитку, а також наявність туристичних цікавинок», - зазначила координаторка Програми «Інтеркультурні міста» у м. Вінниці Юлія Кашпрук.

Серед головних цілей Вітальної політики: розвиток мережі гостинності в Вінниці, створення умов для розвитку в місті якісного, доступного житла для оренди та придбання, сприяння реєстрації новоприбулих мешканців, розширення можливостей для їх працевлаштування, розвиток системи адаптованих вказівників і інструментів орієнтації у місті, підвищення іміджевої та інформаційної привабливості Вінниці, зокрема, сервісів на вокзалах та привокзальних територіях.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Інтеркультурна Вінниця

Вінниця - учасник Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Розвиваємо модель міста, що сприяє міжкультурній інтеграції в різних міських спільнотах.