У Вінниці обговорили проєкт Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки»

14 грудня 2021, 16:43

13 грудня у хабі «Місто змістів» відбулось засідання, під час якого обговорили проєкт Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки». Це документ, який дасть можливість протягом наступних п’яти років надавати вінничанам ефективний соціальний захист та допомагати їм.

До обговорення долучилася заступниця міського голови Галина Якубович, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та комунальних закладів.

«Попередня соціальна програма дала багато позитивних результатів, які пішли на користь нашим вінничанам. Ми розуміємо, що в державі та суспільстві існують нові виклики, люди різних соціальних верств населення потребують постійної уваги, підтримки та соціального захисту. Щире серце, добра душа, підтримка тих, хто опинився в складних життєвих обставинах, обов’язково має бути присутня в тій громаді, яка вважає себе соціальною, - каже заступниця міського голови Галина Якубович. – Програма відповідає тим пріоритетам, які прописані в Стратегії «Вінниця 3.0». До розробки та реалізації програми залучені громадські організації. Наша спільна мета - вчасно та якісно надавати соціальні послуги мешканцям Вінницької громади».

Проєкт Комплексної програми презентувала директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова. Вона розповіла, що у Програмі значна увага спрямована на залучення до активного життя міста літніх людей, турботу та догляд за ними, надання соціальних послуг вінничанам похилого віку, сім'ям та людям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також йдеться про матеріальну підтримку родин загиблих у війні на Сході, про підвищення рівня та якості життя багатодітних сімей Вінницької громади, турботу про людей з інвалідністю.

«Метою Комплексної програми є забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій громадян ВМТГ. Також ми зосереджуємось на впорядкуванні діючої системи надання муніципальних допомог, пільг та компенсацій, на наданні соціальних послуг особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в складні життєві обставини», - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Також Валентина Войткова додала, що департамент соціальної політики надалі працюватиме над створенням правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї та над соціальною підтримкою багатодітних родин. А ще сприятиме волонтерському руху, допомагатиме громадським організаціям, які працюють у соціальному напрямку. Заходи Комплексної Програми передбачені у чотирьох напрямках.

«У першому напрямку йдеться про надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій жителям Вінницької громади. Другий напрямок передбачає підтримку діяльності громадських об’єднань, яка має соціальне спрямування. Третій напрямок - створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї, в тому числі соціальної підтримки багатодітних сімей Вінницької міської територіальної громади. В четвертому напрямку передбачено надання соціальних послуг жителям Вінницької міської територіальної громади. Таким чином, Комплексна програма містить заходи, виконання яких здійснюватиметься у Вінницькій громаді впродовж наступних 5 років», - зазначила директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

На реалізацію Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки» з бюджету громади спрямують 1,4 млрд грн. Зокрема, на 2022 рік передбачено 236,6 млн грн.

Після обговорення проєкт програми винесуть на засідання виконавчого комітету, потім – на сесію Вінницької міської ради.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії