«Тільки спільно ми можемо подолати всі ті виклики, які перед нами стоять». Сергій Моргунов про відкриття у Вінниці Донецького обласного дитячо-молодіжного центру

10 листопада 2022, 17:03

Новий простір для розвитку та дозвілля молоді відкрився за адресою вулиця Соборна, 72. Нещодавно сюди переїхав Донецький дитячо-молодіжний центр. Це стало можливим за підтримки Вінницької міської та обласної влади. Відкриття Центру відбулося за участі міського голови Сергія Моргунова, голови обласної Ради Вячеслава Соколова.

В.о. директора комунального позашкільного навчального закладу «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» Лідія Індиченко з гордістю продемонструвала все те, що вдалося зробити за місяць після переїзду до Вінниці. В приміщенні, яке надала обласна Рада, облаштовано зону для проведення семінарів і тренінгів, є кімнати для навчання та відпочинку. Один із просторів вирішили назвати «Соборний», щоб охарактеризувати його головну мету – інтеграція вимушено переміщених осіб у місцеве суспільство. Обладнання, необхідне для роботи, релокували з Краматорська. Лідія розповідає, що з центром переїхала також і команда працівників.

«Ми маємо займатися і з місцевими, і з ВПО. Щоб зберігалася плідна і якісна комунікація», – зазначає директорка.

Релокація відбувається вже вдруге. Спершу – з Донецька до Краматорська. Тепер – до Вінниці.

Донеччани кажуть, що для переїзду обрали Вінницю, бо відчули зацікавленість та підтримку як із боку міської, так й обласної влади. Свідченням цього, й велика кількість переселенців, котрі знайшли тут прихисток. Наразі тільки молодих людей із Донеччини на Вінниччині близько 14 тисяч, із них майже 3 тисячі проживають у Вінниці.

«Ми вам дуже вдячні за те, що ви прийняли наш молодіжний центр і розмістили у центрі міста, – говорить начальниця управління сім’ї молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна. – Будемо працювати, ми також хочемо, щоб Центр брав участь у всіх заходах. Дуже багато напрацювань у нас є – це онлайн програми та інші. Плануємо працювати з молоддю, дітьми, з різними категоріями сімей, тому що молодіжні центри розраховані не тільки на молодь, це все ж таки сімейне місце, де повинні приходити батьки молоді і просто батьки та діти».

У цьому контексті Вінницький міський голова Сергій Моргунов запропонував налагодити співпрацю із мережею підліткових клубів міста, а також звернути увагу на працевлаштування молоді.

«Сьогодні у нас 180 релокованих підприємств із різних областей, у тому числі з Маріуполя, Донецької, Харківської областей і є певний дефіцит кадрів. Через такі центри теж можна організувати співпрацю і мати контакт із підприємствами», – зазначив очільник громади.

Він також підкреслив, що Вінниця вже долала подібні виклики. Прикладом, у 2014 році, коли переїздив Донецький національний університет, тож і цього разу налаштовані на плідну роботу. «Тільки спільно ми можемо подолати всі ті виклики, які перед нами стоять», – переконаний Сергій Моргунов.

А голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий додав: «Думаю, що Донецький обласний молодіжний центр і наші заклади для молоді та дітей будуть працювати в унісон і не тільки для вінничан та донеччан, а взагалі для всіх, щоб діти мали можливість отримувати знання, підтримку. Ми всі готові підтримати один одного та спільно реалізувати багато цікавих і корисних проєктів».

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини