Сергій Моргунов про 50 днів роботи Гуманітарного штабу: «Передали 537 тонн гумвантажу»

27 квітня 2022, 15:21

Сьогодні, 27 квітня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побували у Волонтерському центрі селища Турбів. Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб організував передачу продуктів харчування та засобів гігієни для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Турбівській громаді. Також представники Штабу ознайомились з роботою місцевого ЦНАПу та одного з фермерських господарств.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Вінниччина стала прихистком для десятків тисяч переселенців з різних регіонів України. Для підтримки внутрішньо переміщених осіб у Турбові, Вінницького району створили Волонтерський центр. У ньому видають набори з найнеобхіднішими речами і продуктами.

Сьогодні у Центрі почали видавати продовольчі набори за сприяння Швейцарської гуманітарної місії. Необхідну допомогу за запитами територіальних громад Вінниччини розподіляє Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. 450 пакунків з продуктами харчування отримають внутрішні переселенці у Турбові. До набору, зокрема, входить олія, борошно, цукор, крупи, тушонка.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що, завдяки згуртованості громад та допомозі міжнародних партнерів, є можливість допомагати переселенцям. Крім того, зазначив, що наразі важливо усіма силами підтримувати тих, хто найбільше цього потребує.

«Якщо говорити про Швейцарську гуманітарну місію, то це достатньо серйозний і масштабний проєкт. Він покриває багато потреб внутрішньо переміщених осіб. Ми говорили про це з нашими швейцарськими партнерами, що саме в такому напрямку буде підтримка не тільки для Вінниці і всієї області, а і для міст, які знаходяться в зоні активних бойових дій або на окупованих територіях. Тут важлива згуртованість. Якщо всі громади об’єднуються заради допомоги - чи то на фронт, чи то внутрішньо переміщеним особам, чи місцевим мешканцям, - то тоді буде реальний результат», - зазначає Сергій Моргунов.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий розповів, що наразі у Турбівській громаді проживає більше півтори тисячі переселенців з різних регіонів України, в тому числі 396 дітей.

«У Турбівській громаді 1050 зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Сьогодні ми бачимо активність наших волонтерів по формуванню продовольчих наборів. Це все спільна робота нашого Гуманітарного штабу, який утворений міською та обласною радами. Це результат роботи волонтерів і міжнародних партнерів. Здебільшого продукти харчування переселенцям цієї громади надані швейцарцями», - говорить Вячеслав Соколовий.

Також представники Гуманітарного штабу побачили, як організована робота в місцевому Центрі надання адміністративних послуг. Обговорили актуальні проблеми роботи ЦНАПу в умовах воєнного стану.

«Громади, які потребують відповідної інформації, отримують від нас консультації. Ми розповідаємо, як реєструємо людей, як співпрацюємо з міжнародними організаціями, зокрема по програмі ООН, ЮНІСЕФ. На практиці показуємо, як краще і швидше налагоджувати роботу», - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Крім того, Вінниця ділиться досвідом організації роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. За 50 днів функціонування Штабу надійшло 570 тонн вантажу - одяг, взуття, медичні засоби, предмети гігієни, продукти харчування, дитячі засоби та побутові речі.

«За 50 днів роботи Гуманітарного штабу передано 537 тонн гуманітарного вантажу. Фахівці опрацювали 428 запитів на допомогу. Якщо говорити конкретно по містах, яким направляли допомогу – це Київ, Чернігів, Суми, Харків, Ізюм, Дніпро, Кропивницький, Запоріжжя тощо. Я думаю, це непоганий результат. Втім, є над чим працювати. Тому що потреби набагато більші, ніж є наші можливості. На сьогоднішній день волонтерська активність, надходження різних гуманітарних товарів і продуктів, суттєво зменшилось. І я наголошую на тому, що швейцарська підтримка для нас дуже вчасна», - говорить очільник Вінниці Сергій Моргунов.

Також міський голова Вінниці та голова обласної Ради відвідали круп'яний завод фермерського господарства «Україна». Побачили, як працює підприємство харчової промисловості, обговорили розширення асортименту продукції для забезпечення продовольчої безпеки громади.

Голова фермерського господарства «Україна» Леонід Повх розповів, що вони вирощують на полях пшеницю, кукурудзу та інші культури. Потім переробляють на борошно, крупи, макаронні вироби різних типів, снекову продукцію. Наразі триває розширення виробництва, відтак існує потреба у додаткових працівниках.

«У 2014 році ми втратили ринки збуту і потроху скорочувалось виробництво, залишилась невелика кількість працівників. Зараз ми намагаємось відновити потужну роботу підприємства і запустити все по-новому. Через це нам потрібні нові робітники. Ми допомагаємо з працевлаштуванням і переселенцям. Крім того, надаємо житло. 9 квартир готові до здачі, в яких ми можемо поселити сім’ї працівників. На сьогоднішній день нам не вистачає близько 180 робітників. У нас є ідея співпрацювати з Вінницею і довозити працівників з міста», - зазначає Леонід Повх.

Він додає, що наразі на підприємство потрібні фахівці робітничих та спеціальних професій. Зокрема, запрошують укладальників-пакувальників, операторів на лінію виробництва харчової продукції, майстрів лінії, токарів, фрезерувальників, водіїв та трактористів. Заробітна плата від 8 до 15 тисяч гривень.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Ветеранський простір

Проєкт "Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, їх сім'ям та сім'ям загиблих"