Сергій Моргунов повідомив, що Вінниця ініціювала фінансовий аудит бюджету за міжнародними стандартами

13 серпня 2021, 13:21 (Відредаговано 13 серпня 2021, 16:26)

Вінниця – одне із чотирьох українських міст, яке долучиться до європейського фінансового аудиту. Мета - отримати експертний висновок з управління фінансами та долучитись до проекту ElocFin, який впроваджуватиме Швейцарія. На своїй сторінці у фейсбуці міський голова Сергій Моргунов відзначив, що для Вінниці важлива репутація прозорого міста. Тому ініціювали проведення незалежного європейського фінансового аудиту.

Для участі відібрані лише чотири міста зі всієї України. Проект підтримують такі авторитетні інституції, як SECO, Світовий банк, Представництво ЄС в Україні. Загальний бюджет цієї програми – 270 тис. шв. франків.

У ході аудиту проведуть оцінку ефективності управління бюджетом громади за методологією PEFA (Public Expenditure and Financial Accountability). Цій системі довіряють фінансові організації Європейського Союзу, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд. PEFA також дозволяє оцінити привабливість території з погляду інвесторів.

Як зазначив очільник міста, підготовчі питання узгоджені. І вже у вересні команда міжнародних експертів розпочне роботу у Вінниці. Аудит охопить період у три з половиною роки – з 2018-го по червень 2021-го. Виконає його експертна компанія LINPICO, яка спеціалізується у сфері міжнародного розвитку. Головний офіс агентства розташований у Франції, а його клієнти - організації у понад 80 країнах, в тому числі національні уряди, міжнародні кредитно-фінансові установи.

«За результатами оцінювання PEFA, Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SEСO) буде розглядати питання продовження співробітництва з нашим містом. Зможемо розраховувати на технічну допомогу, залучення нового досвіду та підтримку міжнародних консультантів. Це відповідає пріоритетам Стратегії 3.0, де Вінниця є громадою-лідером, відкритою для співпраці. Реформа децентралізації, яку започаткував ще Володимир Гройсман, дала громадам нові фінансові можливості. Важливо розумно використовувати ці ресурси. Прозорість та відкритість Вінниці не раз підтверджена міжнародними рейтингами. І нам важливо відповідати світовим стандартам ефективного врядування. Це вагомий сигнал для потенційних партнерів працювати з Вінницею», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Остаточний звіт аудиту планують представити на початку 2022 року.

Нагадаємо, що в березні 2021 року Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) оприлюднив результати щорічного Рейтингу прозорості міст та регіонів України. Очолили його міста Вінниця, Хмельницький і Сєвєродонецьк, а серед областей - Рівненська, Вінницька, Хмельницька. Ці щорічні дослідження проводяться з 2017 року. Відтоді Вінниця у рейтингу прозорості міст постійно була в трійці лідерів, цьогоріч вперше посіла найвищу позицію з показником 99 балів зі 100 можливих. Ініціатива проведення дослідження фінансово підтримується посольством США в Україні та спрямована на підвищення ефективності органів місцевого самоврядування у сфері створення та нагляду за регіональною політикою, моніторингу бюджетів та відкритості місцевої влади.

Теми

Департамент фінансів

Контакти:
(0432) 59-50-10
vinmfu@vmr.gov.ua

Департамент правової політики та якості

Контакти:
(0432) 59-50-42
law@vmr.gov.ua

Ще новини за темами «Фінанси», «Прозоре місто»

Пов'язані новини

Усі новини