На щиті: 13 листопада Вінниця прощається з оборонцем України Олександром Грищуком
13 листопада 2025, 08:21
Олександр Грищук працював у сфері пасажирських перевезень Вінниці, а з початком повномасштабного російського вторгнення приєднався до оборонців України. З позивним «Таксист» виконував військові завдання у складі 21-ї окремої механізованої бригади. Освоїв саперну справу, був також стрільцем-санітаром. Будував фортифікаційні споруди, евакуйовував поранених, брав участь у бойових діях на сумському напрямку. Загинув торік 15 грудня на Курщині. Серце воїна зупинилося у 54 роки.
«Олександр мав відмінну військову підготовку, оскільки юнаком пройшов строковий вишкіл у десантних військах. До останнього зберігав гарну фізичну форму, був витривалим, сильним, вирізнявся також вмінням швидко реагувати в екстремальних ситуаціях. Усі ці якості стали йому в нагоді на війні. Там як міг підтримував, навчав та оберігав молодших побратимів», – розповідає сестра полеглого воїна Ірина.
Олександр Грищук народився 4 жовтня 1970 року у Вінниці. Зростав у сім’ї, де крім нього батьки виховували ще двох дітей. Після закінчення загальноосвітньої середньої школи №13 вивчився на слюсаря-ремонтника авіаційних двигунів у Вінницькому училищі №16 (тепер КЗ «Вінницький ліцей №16»). Відслужив в армії, працював на Вінницькому інструментальному заводі, пізніше, зареєструвавшись як ФОП, надавав містянам послуги таксиста, а за кілька років до повномасштабного вторгнення влаштувався на роботу в охоронну фірму. Плекав двох синів.
«Олександр мріяв по завершенні війни повернутися до своєї улюбленої справи та продовжити перевозити пасажирів. Лише за кермом свого авто, він відчував себе по-справжньому щасливим, отримував велику радість від дороги, спілкування з людьми, – згадує Ірина. – Сашко сприймав життя не як пригоду, а найбільшу цінність. В його душі не було жодної крихти злості, він привносив у цей світ добро й сердечне тепло…»
Церемонія прощання з Олександром Грищуком розпочнеться о 10:00 – за адресою: вул. Д. Білоконя, 19 та о 10:30 – у Храмі Святого Великомученика Пантелеймона (вул. Л. Лук’яненка, 16).
Чин поховання воїна відбудеться о 12:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Співчуття рідним і близьким. Вічна пам’ять і шана полеглим Захисникам України!
Теми
Ще новини за темами
-
07 липня 2026, 07:47
Громада Вінниці 7 липня прощається з оборонцем України Вадимом Безганом
-
06 липня 2026, 07:34
Вінниця 6 липня проводжає у вічність Івана Глазкова, який присвятив своє життя обороні України
-
04 липня 2026, 07:34
Добровільно став на захист Батьківщини: Вінниця 4 липня прощається з мужнім воїном Ігорем Линником
-
02 липня 2026, 07:39
Вінницька громада 2 липня проводжає у вічність воїна Володимира Кравченка
-
28 червня 2026, 07:42
Вінниця 28 червня прощається із Захисником України Анатолієм Омельчуком
-
25 червня 2026, 07:39
Вінницька громада 25 червня проводжає в останню путь полеглого оборонця України Олександра Цимбалюка
Пов'язані новини
Усі новини-
06 липня 2026, 07:34
Вінниця 6 липня проводжає у вічність Івана Глазкова, який присвятив своє життя обороні України
-
04 липня 2026, 07:34
Добровільно став на захист Батьківщини: Вінниця 4 липня прощається з мужнім воїном Ігорем Линником
-
02 липня 2026, 07:39
Вінницька громада 2 липня проводжає у вічність воїна Володимира Кравченка
-
28 червня 2026, 07:42
Вінниця 28 червня прощається із Захисником України Анатолієм Омельчуком
-
25 червня 2026, 07:39
Вінницька громада 25 червня проводжає в останню путь полеглого оборонця України Олександра Цимбалюка
-
24 червня 2026, 07:48
На щиті: Вінницька громада прощається з воїном Олександром Косюком
Схожі сервіси
Усі сервіси
Корисне під час війни
Важлива інформація для мешканців громади на час війни
Внутрішньо переміщеним особам
Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії
Довідник для внутрішньо переміщених осіб
Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам