Ювілейний XXV VINNYTSIA JAZZFEST пройде у Вінницькому аеропорту

20 серпня 2021, 16:25 (Відредаговано 20 серпня 2021, 16:53)

Восени Вінниця вже в 25-й раз стане джазовою столицею України. Впродовж трьох днів, з 1 по 3 жовтня, у Вінниці відбудеться XXV Міжнародний джазовий фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST. Під час святкування «срібного» ювілею фестивалю пройдуть ексклюзивні концерти кращих джазменів України та світу. Шанувальників джазу запрошують у незабутній «Джазовий порт».

Срібний VINNYTSIA JAZZFEST має підназву «Джазовий порт». Така гра слів: «порт» — «портал», тобто - перенесення у часі, - розповідає продюсерка VINNYTSIA JAZZFEST, Ірина Френкель:

«Починаючи з 1991 року, кожні п’ять років в Україні були ознаменовані появою нових гучних імен та джазових колективів. Тож під час «Джазового порту» VINNYTSIA JAZZFEST-2021 всі разом ми зможемо відкрити портал часу і згадати, як все було. Кожен день фестивалю буде присвячений «п’ятирічці» Незалежної України із виступами найкращих українських джазових артистів, які є ключовими представниками саме тієї епохи».

Вінницька міська рада є багаторічним партнером міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST. Вона підтримує його з 2006 року та сприяє розвитку цього проєкту: у 2008 році у місті створили перший в Україні муніципальний джазовий біг-бенд, а 9 років поспіль відбувався Всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців на премії міського голови.

«Від імені Вінницького міського голови Сергія Моргунова – мера «джазової столиці», саме так називають Вінницю, вітаю всіх знаменитих артистів і джазових шанувальників, які на початку жовтня приїдуть у Вінницю на VINNYTSIA JAZZFEST-2021. Цей фестиваль - справжня родзинка не тільки для вінничан, а і для всієї України. Такий захід дає можливість насолодитись джазовою музикою. Крім того, це ще й освітній проєкт, адже в його рамках проходить ряд цікавих заходів. І, враховуючи його важливу освітню мету, ми завжди його підтримували і будемо підтримувати надалі. Ми запрошуємо шанувальників джазової музики на наш фестиваль», - зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

Департамент культури Вінницької міської ради понад 15 років бере активну участь в організації цього фестивалю.

"За ці роки зроблено багато для розвитку джазового мистецтва, зокрема: потужні конкурси молодих джазових виконавців на призи міського голови, джазові виставки, «Джаз де парі», мистецький проєкт «Джазові сніданки» і славетний міжнародний фестиваль, який є об’єднуючим ядром усіх цих років. І сьогодні я хочу звернутися до вінничан з проханням допомоги у зборі інформації про наш фестиваль, особливо - за період 1990-х років. У багатьох залишились газетні статті, світлини та інша інформація, яка допоможе зібрати повну історію Вінницького джазового руху. Наразі ми готуємо виставку «Джазові емоції Вінниччини», яка буде презентована напередодні фестивалю",- говорить директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Ювілейний VINNYTSIA JAZZFEST – 2021 розпочнеться 1 жовтня. Цього дня глядачі побачать культовий бродвейський мюзикл «Сімейка Аддамсів» литовських постановників та кращих артистів Національної оперети України. Він розпочнеться о 19.00 на сцені Вінницького театру імені Садовського.

Вперше за 25 років концерти найстарішого джазового фестивалю незалежної України пройдуть на території знакового і символічного місця, що поєднує Вінницю зі всім світом – у Вінницькому аеропорту.

2-3 жовтня на летовищі виступлять кращі українські джазові музиканти, всесвітньовідомі джазмени зі Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю та Польщі і перший Всеукраїнський сесійний молодіжний джазовий бенд.

Важливою подією фестивалю стане презентація першої «Ретроспективи українського джазу» - у короткометражних фільмах, унікальній фотовиставці та виданні, що вийде українською та англійською мовами, вперше буде відтворено хронологію становлення джазової музики в Україні за всі 30 років незалежності України.

Четвертий рік поспіль у дні проведення VINNYTSIA JAZZFEST відбудуться «Джазові сніданки» - інноваційний культурно-освітній музичний коворкінг.

2-3 жовтня з 10.00 до 13.00 на «Джазових сніданках» під час невимушеного спілкування та ексклюзивних майстер-класів всі охочі дізнаються практичні рецепти успіху всіх зіркових учасників фестивалю.

Старт реєстрації на участь у «Джазових сніданках» розпочнеться в середині вересня http://jazz.vn.ua Детальну інформацію про VINNYTSIA JAZZFEST-2021 можна дізнатися на сайтах: http://jazz.vn.ua, https://www.facebook.com/vinnytsia.jazzfest

Теми

Пов'язані новини

Усі новини