Вінниця всьоме визнана найкомфортнішим містом України – презентували результати щорічного муніципального дослідження

17 вересня 2021, 12:54

Вінниця всьоме поспіль стала лідером рейтингу найкомфортніших міст для життя в Україні. За результатами щорічного всеукраїнського муніципального опитування Вінниця здобула 3,6 бала у індексі якості обслуговування та послуг. Далі у рейтингу розмістились одразу 5 обласних центрів із індексом у 3,3 бала. Згідно з опитуванням, 74% опитаних вінничан вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку. Схвалюють діяльність міського голови та міської ради – 78% і 75 % мешканців громади. Цьогоріч соціологи також досліджували емоційне сприйняття мешканцями своїх міст. Вінничани назвали рідне місто красивим, доглянутим, сучасним та розквітаючим – індекси за цими критеріями у Вінниці найвищі в Україні.

Сьогодні, 17 вересня, у Києві відбувається конференція з демократичного врядування, яка стартувала із презентації результатів щорічного всеукраїнського муніципального опитування. І сьомий рік поспіль Вінниця зберігає лідерство та є найкомфортнішим містом в державі. У рейтингу обласних центрів та найбільших міст України за якістю життя і десятком інших параметрів (без урахування окупованих регіонів) Вінниця отримала 3,6 бала. Наступними стали п’ять міст, у кожного з яких по 3,3 бала: Луцьк, Івано-Франківськ, Чернігів, Хмельницький, Маріуполь. А Харків та Тернопіль здобули по 3,2 бали.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який бере участь у конференції, уже привітав громаду із спільним успіхом. «Вітаю усіх вінничан – відчуваю гордість за рідну Вінницю. Пишаємось тим, що Вінниця залишається незмінним лідером з 2015 року. І це завдяки зусиллям всієї громади. За кожною перемогою – стоять вінничани і їхня кропітка щоденна робота. Ми – сильна команда! А ще – вінничани вважають, що Вінниця – найкрасивіше і найсучасніше місто в країні. І я з цим погоджуюсь! Ми любимо і цінуємо нашу Вінницю, незважаючи на рейтинги. Дякую за віру в місто і внесок кожного!», - написав Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук.

Опитування дуже масштабне і ґрунтовне – різні сфери життя та надання послуг мешканцям порівнюються в розрізі не тільки усіх міст дослідження, але й динаміки по роках. У ньому взяли участь близько 19 тисяч українців. «Дослідження показує, як вони бачать свої міста, якість вулиць, безпеку у місті. Дуже важливо показати, що у містах роблять у плані освіти, місцевої ідентичності, муніципальних бюджетів тощо», - зазначив директор Міжнародного республіканського інституту в Україні Майкл Дракмен.

А в. о. директора Агенції США з міжнародного розвитку Марк Еллінгстад зауважив, що необхідно підтримувати прагнення міст розвиватись, аби створювались динамічні і жваві громади, зосереджені на інтересах людей. «Ми раді підтримати вас у цьому. Ці дослідження показують, що мери і місцеві депутати працюють для добра своїх громад. Ми з гордістю сьогодні наголошуємо на кількох прикладах того, як місцеві виборні урядовці працюють у цій сфері. Наприклад, Вінниця та Маріуполь - вони взяли дані з наших досліджень для свого стратегічного планування», – говорить Марк Еллінгстад.

Вінниця вже традиційно отримала найвищі показники по країні у різних напрямках міської інфраструктури – це тротуари і дороги (зведений індекс – по 3,7 бала), збір сміття (3,9 бала), транспортна інфраструктура (індекс 4 бала) та вуличне освітлення (4,2 бала). Також містяни задоволені екологією – індекс складає 3,5 бала. В гуманітарній сфері у Вінниці найвищі показники в державі в таких сферах, як медицина (із індексом 3,1) дитсадки (3,8), заклади культури (3,7), заклади вищої освіти (індекс 3,8). Випереджає вінницька громада інші міста також в питанні доступу для людей з інвалідністю (індекс складає 3 бала) та у розвитку промисловості (2,9 бала). Загалом 74% опитаних респондентів зазначили, що справи у Вінниці йдуть у правильному напрямку. Діяльність Вінницької міської ради схвалюють 75% містян. А діяльність міського голови позитивно оцінюють 78% жителів громади.

В цьому році вперше в опитуванні застосували критерії емоційного сприйняття міст їхніми мешканцями. Вінниця стала лідером одразу за 5 критеріями. Вінничани вказали, що рідне місто красиве, доглянуте, сучасне, розквітаюче та економічно розвинене. А по двох позиціях Вінниці ділить лідерство з іншими містами – це «радісне місто» (однаковий індекс з Івано-Франківськом) та «екологічне місто» (найвищий індекс у Вінниці та Чернігова).

Директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час презентації результатів 7-го муніципального опитування розповів, що розцінює його як дорожню карту – до чого потрібно рухатись. «Щойно жартував, що на одній карті з послуг є «острівець благополуччя»: Вінницька, Тернопільська і Хмельницька області. І тут проглядається така тенденція: більший рівень задоволеності життям громадян у цих містах одразу корелюється з більшою відкритістю місцевої влади. І саме ці три міста в цьому році стали переможцями міжнародного конкурсу «Відкритий уряд».

Також Олександр Слобожан додав, що це дослідження він сприймає як запрошення до діалогу між центральною та місцевою владою. «У нас в Асоціації міст не прийнято проводити рейтингування, але я завжди з радістю працюю з цим дослідженням. Яке для нас – це показники для роботи і спілкування між муніципалітетами і центральною владою, як головним стейкхолдером у впровадженні реформ».

Для довідки: Щорічне муніципальне опитування уже традиційно проводилось соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) за підтримки USAID. Це дослідження, яке в Україні проводиться з 2015 року, допомагає відслідковувати задоволеність мешканців якістю різних сфер та послуг у містах і бачити динаміку. Цьогоріч опитування проводилось у 24 містах з 12 травня по 3 червня 2021 року.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Доступ до публічної інформації

Забезпечення права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію

Програми міської ради

Програми розвитку Вінницької міської територіальної громади

Консультативно-дорадчі органи

Колегіальні органи міської ради та її виконавчих органів для забезпечення участі громадян в управлінні справами міста

Підтримка бізнесу

Висвітлення ділових подій, бізнес-можливостей та стану розвитку підприємництва Вінницької міської територіальної громади.