У Вінниці стартує пілотний проєкт з надання консультаційної підтримки для релокованих та місцевих підприємств

10 травня 2022, 12:04 (Відредаговано 10 травня 2022, 12:50)

У Вінницьку МТГ вже релоковано 17 підприємств із зони бойових дій - Маріуполя, Херсона, Харкова, Києва. Для того, щоб внутрішньо переміщений бізнес міг повноцінно працювати в умовах війни, у Вінницькій міській раді відбулася робоча зустріч, де й обговорили виклики, які стоять зараз перед підприємцями та шляхи їх вирішення.

Релокованим підприємствам планують надавати всебічну підтримку. Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний нагадав, що від початку війни, до м. Вінниці виявили бажання перемістити своє виробництво 17 підприємств.

«Регіони, в яких не ведуться активні бойові дії повинні максимально працювати на підтримку економіки України. Повноцінне функціонування українського бізнесу в нинішніх умовах - це економічна спроможність нашої країни протистояти викликам війни. Глибоко переконаний в тому, що перемогти у війні буде неможливо, без роботи бізнесу, який дозволяє українцям забезпечити себе та підтримувати Збройні сили», - сказав Андрій Очеретний.

Як зазначила заступник голови Державної служби України з питань праці Алла Горбатюк, наразі триває пілотний проєкт з надання консультаційної підтримки не лише релокованим, а й іншим підприємствам, що здійснюють господарську діяльність на території України.

«Тепер усі роботодавці зможуть отримати консультації, зокрема з питань організації трудових відносин, безпеки праці, надання адміністративних послуг, розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану тощо, - зазначила вона. - Окрім того, фахівці управління продовжують надавати підприємцям необхідний консультаційний супровід з питань законодавства про працю та охорони праці підприємствам, які через активні бойові дії переміщують свої виробничі потужності до Вінниці».

Окрему увагу акцентували на питанні щодо порядку провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання під час воєнного стану.

«З метою дотримання суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та недопущення зупинки виробництва, Урядом прийнято ряд Постанов, які дають право забезпечувати виконання робіт, не порушуючи при цьому законодавства з питань охорони праці», - додала Алла Горбатюк.

Так, відповідно до Постанови КМУ від 18 березня 2022 р. №314, суб’єкти господарювання мають можливість на період дії воєнного стану, подати до Міністерства економіки України Декларацію про проведення господарської діяльності, яка є тимчасовою заміною тим дозвільним документам, що діяли до воєнного стану.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Аграрна політика

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади