У Вінниці підтримують бізнес, який створює нові робочі місця

26 січня 2022, 16:13

Вже третій рік поспіль вінницькі підприємці отримують компенсації за новостворені робочі місця. Така програма діє у Вінницькій міській територіальній громаді в рамках підтримки бізнесу. Пільга передбачає часткову компенсацію сплати обов’язкового платежу до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування (ЄСВ) за кожного нового найманого працівника, починаючи з місяця, в якому його працевлаштували до кінця 2021 року.

Пільга спрямована на підтримку бізнесу, який створює нові робочі місця. З міського бюджету для таких підприємців надають дотацію. За кожного нового працівника, влаштованого офіційно, нараховують 1430 грн на місяць. Сума компенсації дорівнює розміру єдиного соціального внеску від мінімальної заробітної плати станом на перше січня 2021 року.

Порядок часткової компенсації за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади розробили враховуючи Програму економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік.

«Пільга передбачає стимулювання підприємців до створення нових робочих місць. Для того, щоб отримати компенсацію, підприємець має бути зареєстрованим та вести господарську діяльність на території Вінницької міської територіальної громади, не перебувати у стані ліквідації, реорганізації та не мати заборгованості щодо сплати податків і зборів перед бюджетами всіх рівнів. Також важливою умовою є збереження кількості робочих місць, відсутність скорочень працівників та офіційна зарплата не нижче мінімальної», - зазначив директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов.

Щодо механізму оформлення компенсації, то щоквартально департамент економіки і інвестицій міської ради подає запити співвиконавцям порядку щодо новостворених робочих місць згідно з кількістю підприємців, які подали заяви на участь у процедурі компенсації. Впродовж десяти робочих днів ГУ ДПС у Вінницькій області та ГУ ПФУ у Вінницькій області надають інформацію щодо кількості створених робочих місць у відповідних суб’єктів господарювання. Після чого департамент економіки і інвестицій міської ради готує і подає відповідний проєкт рішення на розгляд виконавчого комітету Вінницької міської ради. На підставі цього рішення і здійснюватиметься часткова компенсація роботодавцям витрат на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця.

Механізм набрав чинності з 1 січня 2022 року і діятиме до 31 березня 2023 року. Розрахунковими кварталами для нарахування компенсації витрат роботодавцю на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця вважаються IV квартал 2021, І-IV квартали 2022 року.

Аби стати учасником процедури компенсації, потрібно подати пакет документів в паперовому або електронному вигляді на адресу електронної пошти Вінницької міської ради vinrada@vmr.gov.ua. Зокрема, заяву на ім’я Вінницького міського голови щодо його участі в процедурі компенсації, заяву на ім’я керівника ГУ ДПС України у Вінницькій області щодо згоди на передачу та обробку персональних даних та повідомлення про наявність або відсутність факту отримання державної допомоги.

За період 2020-2021 років 21 суб’єкт господарювання отримав компенсацію за новостворені робочі місця на загальну суму 704 447 грн.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста