У Вінниці навесні розпочнеться набір слухачів на проєкт «Норвегія-Україна»

22 лютого 2022, 14:34 (Відредаговано 22 лютого 2022, 14:37)

У березні у Вінницькій міській територіальній громаді розпочнеться набір слухачів на безоплатні курси з перепідготовки та соціальної адаптації «Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі» від проєкту «Норвегія-Україна» (NUPASS). Долучитися до них можуть ветерани АТО/ООС, військовослужбовці, звільнені в запас, їх рідні та члени сімей загиблих учасників бойових дій. Курси проходитимуть на базі Вінницького національного технічного університету.

Цьогоріч у Вінниці пройде професійне навчання соціальних підприємців у партнерстві із ВНТУ та проєктом «Норвегія-Україна» з метою адаптації та інтеграції в бізнес-середовище учасників бойових дій, військовослужбовців силових структур, звільнених в запас, а також членів їхніх родин та сімей загиблих учасників бойових дій.

Впродовж трьох місяців викладачі та науковці університету, фахівці Вінницької міської ради та профільних організацій-партнерів навчатимуть слухачів, як стати підприємцями. Протягом 500 годин вони вивчатимуть організацію підприємницької діяльності, бізнес-планування, менеджмент та маркетинг, інтернет-технології в бізнесі, ораторське мистецтво, психологію та англійську мову. Після завершення навчання, випускники отримають свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат університету NORD і Вінницького національного технічного університету.

«У 2021 році був підписаний Меморандум між Вінницькою міською радою та Міжнародним центром «Норвегія-Україна» щодо співпраці у напрямку реалізації низки проєктів чинної Програми розвитку соціального підприємництва. Важливо, що саме модель соціального підприємництва дозволяє створити належні умови для ефективної соціалізації військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, їх родин. Зазначу, що у 2021 році Вінниця стала першим містом в Україні, яке долучилось до співфінансування проєкту «Норвегія-Україна». Навчання доводить, що ветерани спроможні започаткувати власний бізнес. Ми готові підтримувати їх ініціативи», - каже директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов.

Нагадаємо, що у вересні 2021 року пройшли курси з перепідготовки та соціальної адаптації «Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі» від проєкту «Норвегія-Україна» (NUPASS). Навчання тривало три місяці на базі Вінницького національного технічного університету. До нього долучилися 35 учасників. Випускники отримали свідоцтво про професійну перепідготовку.

**Довідка: **

Проєкт «Норвегія-Україна» започатковано за ініціативи Міжнародного фонду соціальної адаптації, МЗС Норвегії й Університету NORD у 2003 році. Він передбачає професійну перепідготовку та соціальну адаптацію звільнених військових та членів їхніх родин. Завдяки проєкту у 2014-му створено, а 2016-го розширено Норвезько-Український університетський альянс. Нині до нього входять 16 університетів (15 українських та норвезький NORD Університет).

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста