Сергій Моргунов: Вінницька громада спрямувала понад 10 млн грн на підтримку пожежно-рятувальної служби

11 січня 2022, 17:29 (Відредаговано 12 січня 2022, 10:16)

Автопарк пожежно-рятувальної частини №3 поповнився автоцистерною на п’ять тонн води. Це найбільша автоцистерна, яка тепер є у розпорядженні служби. Її купили за державні кошти. Сьогодні, 11 січня, міський голова Сергій Моргунов побував у пожежній частині та подивився, як оснащені вогнеборці. Адже територіальна громада постійно взаємодіє з ДСНС – лише за шість останніх років на підтримку служби з міського бюджету направили більше ніж 10 млн грн.

За ініціативи Вінницької міської ради з 2016 року впроваджена програма, яка фінансується з бюджету міста та спрямована на покращення матеріально-технічного забезпечення вінницького гарнізону ДСНС. За цей період надали підтримку на суму 10,6 млн грн, завдяки чому закупили нову спецтехніку, обладнання та спорядження, паливно-мастильні матеріали, спеціальний одяг, взуття та 4 спецавтомобілі. Це важливо для оперативної та якісної роботи рятувальних підрозділів та професійного захисту самих працівників.

Міський голова Сергій Моргунов подивився, якою технікою оснащена пожежна частина, поспілкувався з вогнеборцями. Ознайомився з умовами, які створені для працівників: це робочі місця, а також кімната відпочинку, кухня та тренажерний зал. «Робота пожежної служби дуже важлива, адже це питання безпеки для кожного мешканця. Тому Вінницька міська рада підтримує цю Службу. За останніх шість років для закупівлі обладнання та автомобілів направили 10 мільйонів 600 тисяч грн. Найбільш дороговартісні, це, звичайно, пожежні автомобілі та автомобіль, який використовується під час дорожньо-транспортних пригод. Мені дуже приємно, що особовий склад досить бережно відноситься до цих машин та взагалі до всієї техніки, – каже Сергій Моргунов. – Я дякую пожежникам за їхню роботу, вони багато уваги приділяють тому, щоб Вінниця була безпечною та комфортною. До них, як і до лікарів, люди звертаються у першу чергу, якщо трапляються надзвичайні ситуації. Наше завдання – щоб територіальна громада максимально, у межах своїх можливостей, підтримувала вогнеборців, щоб вони якісно виконували свої обов’язки».

Начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук подякував міському голові за підтримку: «Починаючи з 2016 року, міська рада та міський голова постійно підтримують гарнізон Вінниці. Ми, у свою чергу, робитимемо все для того, щоб Вінниця й надалі була комфортним та безпечним містом».

Нещодавно за державні кошти для пожежної частини №3 придбали автоцистерну. Така техніка доставляє на місце пожежі воду і повітряно-механічну піну для гасіння полум’я. Вартість машини – понад 7 млн грн. Начальник ДПРЧ №3 Костянтин Міщук розповів, що нова машина має підвищену прохідність та більшу кількість запасу вогнегасних речовин – води і піноутворювача. Вона може доставити 5 тонн води, а ті автоцистерни, які були у розпорядженні служби раніше, розраховані на 4 тонни. «Автоцистерна обладнана сучасним оснащенням, тут є компресор для заправки апаратів, компресор для підкачки коліс, переносні радіостанції, групові та індивідуальні ліхтарі», – зазначив Костянтин Міщук.

Довідка: Відповідно до муніципальної Програми поліпшення техногенної та пожежної безпеки в населених пунктах, що входять до Вінницької МТГ, матеріально-технічного забезпечення підрозділів Вінницького міського управління Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на 2016-2021 роки, з міського бюджету профінансували 10,6 млн грн.

У 2016 році було виділено 650 тис. грн. З них: 200 тис. грн – на придбання паливно-мастильних матеріалів, 450 тис. грн – придбання аварійно-рятувального обладнання, спеціального оснащення, спеціального та повсякденного робочого одягу, взуття та засобів індивідуального захисту.

У 2017 році виділили 2,2 млн грн для придбання спеціальної аварійно-рятувальної машини САРМ-С (ГАЗ-33023).

У 2018 році – 2,9 млн грн на купівлю пожежного автомобіля.

А у 2019 році направили 3,4 млн грн для придбання пожежного автомобіля першої допомоги. Ще 500 тис. грн виділили у 2020 році на придбання аварійно-рятувального обладнання, спеціального оснащення, спеціального та повсякденного робочого одягу, взуття та засобів індивідуального захисту.

У 2021 році виділили 1 млн грн, з них: 800 тис. грн – на придбання легкового спеціалізованого автомобіля, 200 тис. грн – на 87 робочих зимових курток.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини