Сергій Моргунов про те, як війна вплинула на реалізацію важливих інфраструктурних проєктів у Вінниці та які із них вдалося завершити

02 вересня 2022, 11:36

Будівництво та реконструкція – чимало таких проєктів, що впроваджувалися у Вінниці, війна поставила на паузу. Лише нещодавно у цій сфері відбулось певне зрушення: на рівні держави дозволено виконувати поточні та середні ремонти інфраструктурних об’єктів. Де у місті наразі кипить робота, які виклики доводиться долати та які перспективи далі - про усе це Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів в інтерв’ю виданню «Na Парижі».

З початком повномасштабного вторгнення усі ресурси в Україні були кинуті на потреби цивільного захисту, обороноздатності, а також зарплати. У Держказначействі не було достатньо коштів, тому існувала пріоритетність у забезпеченні Збройних Сил України, підкреслює Сергій Моргунов.

«На сьогоднішній день є можливість підтримувати громадський транспорт, ремонти систем теплозабезпечення, купити реагенти, - каже міський голова. - Зараз вже дозволено виконувати поточні та середні ремонти».

Що ж до завершення будівництва у Вінниці важливих інфраструктурних об’єктів, то із цим доведеться зачекати. Адже згідно із постановою Кабміну, фінансування реконструкції та будівництва - призупинено. Тож, до прикладу, зазначив очільник громади, наразі на паузі роботи з оновлення садочку на вулиці Зерова та вул. Батозької.

Та попри виклики війни, вдалось завершити капремонт вулиці Шепеля та перехрестя вулиць Оводова та Коріатовичів . До речі, під час ремонту останнього вдалося ще й зекономити кошти. «Разом з виготовленням проєкту, заміною мереж, обладнанням зливової каналізації та іншим передбачалось, що витрати будуть понад 19 млн грн, але було зекономлено два мільйони, - повідомив Сергій Моргунов.- Ми рік тестували перехрестя, у сьогоднішньому вигляді воно безпечне».

Також, за його словами, у вересні будуть завершені роботи з облаштування виїзду з Десни на об’їзну дорогу. А ще цьогоріч за програмою співфінансування з мешканцями вже заасфальтували дороги на 8 вулицях приватного сектору. Крім того, виконували поточний ремонт вуличної мережі міста.

«Звісно, дуже мало зроблено, але ж не та ситуація в Україні, - підсумував Сергій Моргунов.- Наразі пріоритетними я б назвав підготовку до опалювального сезону, а також планування майбутнього після перемоги. Адже саме тоді з’явиться конкуренція і буде визначатися, яке місце займатиме Вінниця у рамках відбудови країни».

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Будівництво. Бланки

Бланки для заповнення паперових документів для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів