Сергій Моргунов: «750 тонн продуктової допомоги отримали громади Вінниччини через Міжрегіональний гуманітарний штаб»

31 травня 2022, 17:36

Сьогодні, 31 травня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побували у гуманітарному центрі Погребищенської територіальної громади. Гуманітарний штаб організував передачу продуктів харчування, завдяки чому сформували 2150 продуктових наборів. Представники Штабу ознайомились з тим, як організована робота у центрі, поспілкувались з волонтерами та співробітниками волонтерського центру. Відвідали Вище професійне училище № 42, де проживають тимчасово переміщені особи.

За період війни Погребищенська громада приймає тисячі переселенців. Загалом через Погребище проїхали близько 20 тисяч українців. Понад 4,5 тисячі людей досі живуть у громаді.

У Гуманітарному центрі видають й продовольчі набори за сприянням Швейцарської гуманітарної місії – а саме: борошно, крупу, олію, цукор, сухе молоко, консерви. Продукти харчування, за запитами територіальних громад Вінниччини, розподіляє Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. 2150 продуктових наборів отримають внутрішні переселенці у Погребищенській громаді.

«З перших днів Погребищенська громада – це один з найбільших пунктів, де зупиняються переселенці. Ми найближче знаходимось до Києва, тому до нас приїжджали люди з Київської області, Гостомеля, Бучі. Приймали людей в будь-який час і дуже гостинно відносимося до всіх. Через нас проїхало понад 20 000 людей й 8 000 осіб оформило документи ВПО. Наша громада змогла одразу налагодити харчування, запустити виробництво борошна. Через певний час ми почали працювати з обласною Радою та Вінницькою міською радою. Нас забезпечили усім необхідним для переселенців, які проживають в освітніх закладах та приватних секторах», - говорить Погребищенський міський голова Сергій Волинський.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що продовольство у рамках Швейцарської місії придбано в українських та безпосередньо вінницьких виробників. Це вагома підтримка і для економіки країни, і для забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

«Ми об’єднали всі громади навколо Гуманітарного штабу, а також депутатів обласної ради, депутатів міської ради - практично всі гілки влади місцевого самоврядування. І намагаємось зробити так, щоб будь-яка допомога, яка приходить ззовні та яку ми можемо самі забезпечити – була адресною та ефективною. Також наголошую, що у нас є три аспекти, хто отримує гуманітарну допомогу - це внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені вінничани та мешканці громад області. А також жителі територій, які є в зоні активних бойових дій, та наші військові. Якщо говорити в цілому, то передано понад 750 тонн продуктів харчування – це допомога тільки продуктами харчування через Гуманітарний штаб. Крім того, ще були й засоби гігієни, одяг, взуття, медикаменти й багато інших речей. Також Вінниця - перша в Україні, яка налагодила співпрацю з різними міжнародними організаціями, декількома місіями ООН, ЮНІСЕФ й з іншими благодійними неурядовими організаціями з Австралії, Швейцарії, інших країн. Тому завдання Гуманітарного штабу скоординувати всі ці напрямки, допомогти з логістикою та економічними питаннями», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Також представники Гуманітарного штабу відвідали Вище професійне училище № 42, де мешкають переселенці.

«Погребищенська громада - одна з найперших у Вінницькій області, яка почала приймати вимушених переселенців. Це в першу чергу жителі Києва. Громада правильно налагодила роботу по зустрічі переселенців, що дозволило багато людей прийняти як транзитом, так і на постійне проживання. Був період, коли 12 тисяч ВПО проживало в громаді на постійній основі. Але завдяки нашим ЗСУ, багато людей вже поїхало до своїх домівок, де вже звільнено території. Слід також подякувати голові громади, депутатам, волонтерам, які правильно організували роботу з переселенцями. Але також громада не може повністю самостійно виходити на той рівень забезпечення, на який потрібно. Тому бізнес, аграрії, Гуманітарний координаційний штаб, давня співпраця зі Швейцарією - допомогла отримати велику кількість продовольчої допомоги й це підтримка не тільки ВПО в Вінниці, а й всій області. Маємо один одному допомагати! Громада – громаді», - сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини