Сергій Моргунов: «750 тонн продуктової допомоги отримали громади Вінниччини через Міжрегіональний гуманітарний штаб»

31 травня 2022, 17:36

Сьогодні, 31 травня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побували у гуманітарному центрі Погребищенської територіальної громади. Гуманітарний штаб організував передачу продуктів харчування, завдяки чому сформували 2150 продуктових наборів. Представники Штабу ознайомились з тим, як організована робота у центрі, поспілкувались з волонтерами та співробітниками волонтерського центру. Відвідали Вище професійне училище № 42, де проживають тимчасово переміщені особи.

За період війни Погребищенська громада приймає тисячі переселенців. Загалом через Погребище проїхали близько 20 тисяч українців. Понад 4,5 тисячі людей досі живуть у громаді.

У Гуманітарному центрі видають й продовольчі набори за сприянням Швейцарської гуманітарної місії – а саме: борошно, крупу, олію, цукор, сухе молоко, консерви. Продукти харчування, за запитами територіальних громад Вінниччини, розподіляє Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. 2150 продуктових наборів отримають внутрішні переселенці у Погребищенській громаді.

«З перших днів Погребищенська громада – це один з найбільших пунктів, де зупиняються переселенці. Ми найближче знаходимось до Києва, тому до нас приїжджали люди з Київської області, Гостомеля, Бучі. Приймали людей в будь-який час і дуже гостинно відносимося до всіх. Через нас проїхало понад 20 000 людей й 8 000 осіб оформило документи ВПО. Наша громада змогла одразу налагодити харчування, запустити виробництво борошна. Через певний час ми почали працювати з обласною Радою та Вінницькою міською радою. Нас забезпечили усім необхідним для переселенців, які проживають в освітніх закладах та приватних секторах», - говорить Погребищенський міський голова Сергій Волинський.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що продовольство у рамках Швейцарської місії придбано в українських та безпосередньо вінницьких виробників. Це вагома підтримка і для економіки країни, і для забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

«Ми об’єднали всі громади навколо Гуманітарного штабу, а також депутатів обласної ради, депутатів міської ради - практично всі гілки влади місцевого самоврядування. І намагаємось зробити так, щоб будь-яка допомога, яка приходить ззовні та яку ми можемо самі забезпечити – була адресною та ефективною. Також наголошую, що у нас є три аспекти, хто отримує гуманітарну допомогу - це внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені вінничани та мешканці громад області. А також жителі територій, які є в зоні активних бойових дій, та наші військові. Якщо говорити в цілому, то передано понад 750 тонн продуктів харчування – це допомога тільки продуктами харчування через Гуманітарний штаб. Крім того, ще були й засоби гігієни, одяг, взуття, медикаменти й багато інших речей. Також Вінниця - перша в Україні, яка налагодила співпрацю з різними міжнародними організаціями, декількома місіями ООН, ЮНІСЕФ й з іншими благодійними неурядовими організаціями з Австралії, Швейцарії, інших країн. Тому завдання Гуманітарного штабу скоординувати всі ці напрямки, допомогти з логістикою та економічними питаннями», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Також представники Гуманітарного штабу відвідали Вище професійне училище № 42, де мешкають переселенці.

«Погребищенська громада - одна з найперших у Вінницькій області, яка почала приймати вимушених переселенців. Це в першу чергу жителі Києва. Громада правильно налагодила роботу по зустрічі переселенців, що дозволило багато людей прийняти як транзитом, так і на постійне проживання. Був період, коли 12 тисяч ВПО проживало в громаді на постійній основі. Але завдяки нашим ЗСУ, багато людей вже поїхало до своїх домівок, де вже звільнено території. Слід також подякувати голові громади, депутатам, волонтерам, які правильно організували роботу з переселенцями. Але також громада не може повністю самостійно виходити на той рівень забезпечення, на який потрібно. Тому бізнес, аграрії, Гуманітарний координаційний штаб, давня співпраця зі Швейцарією - допомогла отримати велику кількість продовольчої допомоги й це підтримка не тільки ВПО в Вінниці, а й всій області. Маємо один одному допомагати! Громада – громаді», - сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам

Переселенцям

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії