росія намагається знищити українську енергетику — маємо економити газ на період справжніх холодів. Сергій Моргунов прокоментував ситуацію з опалювальним сезоном
16 жовтня 2025, 17:26
Сьогодні, 16 жовтня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради прокоментував ситуацію із початком опалювального сезону в житловому секторі.
За його словами, зараз важливо ощадно використовувати енергоресурси та забезпечити стабільність енергосистеми країни. Разом з тим, Вінниця повністю готова розпочинати подачу тепла в будинки з централізованим теплопостачанням.
“Рашисти намагаються знищити українську енергетичну інфраструктуру. Вся держава має дефіцит газу, і на всіх рівнях звучать заклики до економії. Станом на сьогодні обласні центри країни ще не включили опалення в житловому секторі. В умовах обмеженості ресурсів, економія, є важливим важелем впливу на ситуацію. Тим більше, що ворог не зупиняється і продовжує удари й по інших інфраструктурних об'єктах”, – зазначив очільник громади.
Він також додав, що місто наразі забезпечує подачу тепла до закладів соціальної інфраструктури. З теплом на сьогодні дитячі садочки, які працюють в офлайн-режимі, лікарні та майже всі школи, за виключенням трьох, де найближчим часом планується подати тепло за явками керівництва.
Крім того, на випадок надзвичайних ситуацій у місті підготовлено 68 пунктів обігріву, які розташовані в комунальних закладах, та готуються додаткові. Відповідна робота з облаштування пунктів обігріву проводиться і з бізнесом. На таких об’єктах повинна бути можливість зігрітися, зарядити гаджети, випити гарячого чаю тощо.
“Ця зима може бути складною, тому звертаюсь до мешканців будинків і ОСББ із проханням щодо облаштування пунктів обігріву на базі укриттів. Також звертаюсь до усіх вінничан із розумінням поставитися до ситуації. Згідно з прогнозом синоптиків, наступного тижня очікується потепління. Якщо ж будуть крайні погодні умови, які не дозволятимуть дотримуватися заходів економії, то, орієнтовно, наприкінці жовтня – на початку листопада ми почнемо подачу тепла в багатоквартирні будинки. Наше завдання — згуртовано пережити всі виклики, які нас можуть очікувати, та пам’ятати, що нашим Героям і Героїням в окопах набагато холодніше”, – резюмував міський голова.
Департамент міського господарства
Контакти:
(0432) 59-53-07
dmg@vmr.gov.ua
Ще новини за темами
-
26 червня 2026, 15:48
Вінницька міська рада презентувала інвестиційні проєкти на Конференції з питань відновлення України URC 2026
-
25 червня 2026, 09:45
Досвід Вінниці у сфері енергетичної стійкості презентували на Європейській конференції в Діжоні
-
19 червня 2026, 14:22
Допомагає правоохоронцям виявляти злочинців і диверсантів: Сергій Моргунов про розвиток системи «Безпечне місто»
-
17 червня 2026, 08:48
Покращили дозвілля для майже тисячі дітей: у Вінницько-Хутірському окрузі завершили ремонт дитячих майданчиків
-
15 червня 2026, 15:17
Турбота про тварин та зручність для їхніх власників: під час вакцинальної кампанії у приватному секторі Вінниці безкоштовно щепили понад 3400 чотирилапих
-
10 червня 2026, 13:47
Посилять пожежну безпеку тимчасових укриттів: ОСББ Вінниці отримали 40 вогнегасників від «Подільської громади»
Пов'язані новини
Усі новини-
25 червня 2026, 09:45
Досвід Вінниці у сфері енергетичної стійкості презентували на Європейській конференції в Діжоні
-
19 червня 2026, 14:22
Допомагає правоохоронцям виявляти злочинців і диверсантів: Сергій Моргунов про розвиток системи «Безпечне місто»
-
17 червня 2026, 08:48
Покращили дозвілля для майже тисячі дітей: у Вінницько-Хутірському окрузі завершили ремонт дитячих майданчиків
-
15 червня 2026, 15:17
Турбота про тварин та зручність для їхніх власників: під час вакцинальної кампанії у приватному секторі Вінниці безкоштовно щепили понад 3400 чотирилапих
-
10 червня 2026, 13:47
Посилять пожежну безпеку тимчасових укриттів: ОСББ Вінниці отримали 40 вогнегасників від «Подільської громади»
-
09 червня 2026, 16:31
У Вінниці відремонтували проїзд та укріпили схил на провулку Костя Широцького