Обласні підприємства критичної інфраструктури звернулися до очільників міста та області за фінансовою допомогою

23 вересня 2022, 14:10

За оцінками експертів наступний опалювальний сезон буде складним, оскільки проходитиме в умовах воєнного стану, що не виключає додаткових ризиків. Ці обставини змушують підприємства критичної інфраструктури, які працюють у Вінниці, готуватись до роботи у випадку надзвичайних ситуацій. Тож вони передусім шукають шляхи закупівлі резервних джерел електроживлення на випадок аварійних відключень та готують технічні засоби для оперативної роботи.

Алгоритми реагування у випадках надзвичайних ситуацій та пошкоджень важливих енергетичних вузлів почали відпрацьовувати ще влітку. Серед ризиків – відсутність електроенергії, газу, води та каналізації. Кожне підприємство критичної інфраструктури має свій план дій за різних обставин. В тому числі і структури обласного підпорядкування.

Наразі керівники КП «Вінницяоблтеплоенерго» та КП «Вінницяоблводоканал» з офіційними листами звернулися до Вінницького міського голови Сергія Моргунова та начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, в яких просять фінансової допомоги на придбання спеціальних генераторів та комплектуючих до них. Інформацію про це розмістили на Фейсбук-сторінках своїх підприємств.

Зокрема, у КП «Вінницяоблтеплоенерго» порахували, щоб забезпечувати подачу тепла до закладів соціальної інфраструктури у випадку довготривалого відключення електроенергії, підприємству необхідно 65 генераторів (на загальну суму в майже 20 млн грн). 14 з яких – для котелень, розташованих на території Вінницької МТГ.

Вартість останніх становить понад 7 млн грн. Відтак, просять очільника громади Сергія Моргунова розглянути можливість виділення коштів із міського бюджету для придбання генераторів у сумі 3 млн грн.

КП «Вінницяоблводоканал» сформував свою потребу в джерелах безперебійного живлення для того, щоб мати можливість забезпечувати вінничан водою та каналізацією на випадок тривалої відсутності електроенергії. Загальна вартість – понад 53 млн грн.

Дане питання та можливості фінансування розглянуть депутати міської ради. Враховуючи те, що обидва підприємства знаходяться в підпорядкуванні обласної військової адміністрації і фінансуються з обласного бюджету, депутати мать визначати, в яких саме обсягах міський бюджет громади буде спроможний виділити кошти.

Теми

Ще новини за темами