Зібрали понад 26 тисяч на ЗСУ: у Вінниці відбувся традиційний патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка, який організував департамент освіти ВМР

16 лютого 2023, 09:16 (Відредаговано 16 лютого 2023, 11:03)

15 лютого у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної відбувся патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка. Його п’ятий рік поспіль організовує департамент освіти Вінницької міської ради.

Метою заходу є популяризація українського мистецтва, розвиток творчо обдарованої молоді громади та формування в неї почуття любові та шанобливого ставлення до України, подвигу Героїв Небесної Сотні, серед яких був і вінничанин Максим Шимко, та героїзму воїнів ЗСУ.

На захід була запрошена матір загиблого Героя Максима Шимка Зоя Кузьменко.

«Важливо пам’ятати і знати все про наших сучасних Героїв. Завдяки цьому фестивалю, діти дізнаються про життя кожної людини, яка загинула на Майдані. Герої, а серед них і мій син Максим Шимко, які пішли захищати волю своєї Батьківщини. Вони не могли стояти осторонь тих подій. Українці – сильна нація, ми вміємо зібрати свою силу в кулак і дати гідну відсіч ворогу», - каже Зоя Кузьменко.

До заходу долучилось 35 закладів загальної середньої освіти Вінницької МТГ та Палац дітей та юнацтва, загалом близько 300 учасників відвідали фестиваль.

Під час фестивалю діяли:

• «жива» виставка-перфоманс, яка відображала шлях до української Перемоги від часів Євромайдану;

• благодійний ярмарок «Із дитячих пригорщ» із продажу домашніх смаколиків;

• марафон майстер-класів «Волонтерський десант» із виготовлення оберегів для захисників і захисниць та плетіння маскувальної сітки.

Також на фестивалі дитячими руками була представлена карта Перемоги, на якій усі присутні зафіксували свої емоції та асоціації з прийдешньою українською Перемогою.

Під час заходу були зібрані 26 145 грн, виручені на ярмарку, а також виготовлені під час фестивалю обереги, передали через благодійну організацію в окремі підрозділи ЗСУ.

До учасників звернулась директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко: «Цьогоріч фестиваль був особливий, оскільки він відбувся під час повномасштабного вторгнення російських загарбників до нашої країни. Вперше за ці п’ять років проведення заходу, фестиваль тривав понад чотири години та мав новий формат проведення. Наші діти мудрі, свідомі та патріотичні, оскільки вони вже розуміють, що потрібно стояти за свою Батьківщину до кінця. Хоча вони ще зовсім юні, але знають наскільки важливо жити у вільній суверенній державі і кожен тримає свій фронт. Найважливіше, що усі ці благодійні справи діти роблять за власним бажанням».

Подякували школярам і військові: "Ви неймовірні, і ми безмежно вдячні за усі добрі справи та донати, які нам допомагають та гріють і душу, і серце"

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Ще новини за темами