Вінниця відправляє в деокуповану Балаклію черговий гуманітарний вантаж

19 січня 2023, 14:49

Індивідуальні бокси для дітей, велосипеди, мобільні телефони, куртки, генератори, музичні інструменти, а також мистецькі проекти – таке наповнення чергової поїздки вінничан до деокупованого міста-друга Балаклії. Для організації цього візиту свої зусилля об'єднали вінницькі волонтери, депутати міської ради, департамент культури ВМР разом з культурною спільнотою міста та багато вінничан, які принесли свої речі, щоб передати у звільнене місто.

Для підготовки до нового виїзду в Балаклію, вінницькі волонтери із центру “Шахіна”, “Гармонія” та “Піч” на початку січня оголосили акцію “Від дитини до дитини”. Планували зібрати тисячу адресних коробочок із допомогою для діток Балаклії. Вдалося сформувати 1 300 пакунків.

“Ці бокси є індивідуальними. Сформовані за гендером та віком. Зібрані вінничанами – і дітками, і навчальними закладами, і різними організаціями. Паралельно нам просто приносили гроші на солодощі, і ми вже самі формували коробочки”, – говорить координаторка проєкту “Вінниця-Балаклія”, співзасновниця волонтерського центру “Шахіна” Олена Стеценко.

Кожна коробочка має різний вміст: іграшки, солодощі, канцелярія, дитячі речі та інше.

Окрім індивідуальних боксів для дітей, зібрали також велосипеди, мобільні телефони, куртки, генератори. Культурна спільнота Вінниці разом із департаментом культури міської ради зібрали музичні інструменти для музичної школи Балаклії, яку росіяни розграбували.

Також вінничани планують представити в Балаклії концертну програму, аби культурно зблизити міста центру та сходу. Вінницькі актори покажуть виставу “Про мрію, яку не можна зраджувати”, виступлять також музиканти, викладачі проведуть урок української мови.

"Моральний стан балаклійців є не найкращим, тому з цим нам також треба працювати і підтримувати їх”, – додає Олена Стеценко.

Вінницька міська рада забезпечила трансфер гуманітарного вантажу. Разом із волонтерами до Балаклії їдуть також депутати міської ради й координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Дмитро Мира та Тарас Ковальчук.

“В рамках роботи Гумштабу наше місто вже передало Балаклії пальне, автобус, генератор, виділили 10 млн грн на відновлення зруйнованого житла. Плануємо вчергове поспілкуватися із керівництвом Балаклії, які ще потреби є у нашого міста-друга. Важливо підтримувати комунікацію, вивчати потреби і спільно вирішувати наслідки тих проблем, які після себе залишили росіяни”, – говорить координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат Вінницької міської ради Дмитро Мира.

Провести атракції у Балаклії вінничани планують цього тижня. Коли саме – не уточнюють задля безпеки, адже Харківщина є прифронтовим регіоном.

Нагадаємо, із жовтня 2022 року Вінниця стала містом-другом для звільненої Балаклії.

11 листопада, в рамках роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу вінницькі волонтери з організацій “Шахіна”, “Гармонія”, “Піч”, “Подільська громада” та директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук доправили до Балаклії перший гуманітарний вантаж.

25 листопада Вінницька міська рада передала допомогу з бюджету ВМТГ Балаклійській міській територіальній громаді на суму 10 млн грн.

9 грудня заступник міського голови Микола Форманюк разом із депутатом Володимиром Малініним поїхали до звільненої Балаклії з черговим гуманітарним вантажем та поспілкувались з представниками балаклійської влади про їхні нагальні потреби та подальшу співпрацю громад.

19 грудня, з Вінниці до деокупованої частини Харківщини відправили другий гуманітарний вантаж, який місцеві волонтери формували впродовж останнього місяця.

28 грудня депутати Вінницької міської ради Володимир Онофрійчук та Олександр Мельник доправили до деокупованого міста-друга Балаклії черговий гуманітарний вантаж та поспілкувалися з представниками місцевої влади про їхні нагальні потреби.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Оповіщення населення

Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій