У Вінницькій громаді функціонує 15 прийомних сімей

25 січня 2022, 12:05

На обліку у службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває 255 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж 2021 року у Вінниці створили одну прийомну сім’ю, до якої на виховання та спільне проживання влаштували дві дитини. Ще одна дитина, позбавлена батьківського піклування, влаштована на виховання до дитячого будинку сімейного типу. Наразі у Вінницькій міській територіальній громаді налічується 15 прийомних родин та один дитячий будинок сімейного типу.

Впродовж 2021 року на первинний облік служби у справах дітей поставили 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 37 - надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 28 дітей передали під опіку/піклування, одну дитину – до дитячого будинку сімейного типу, двоє дітей набули статусу, перебуваючи у КНП «Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Вінницької обласної ради», по відношенню до 13 дітей, функції піклувальника здійснюють адміністрації закладів, у яких навчаються діти, позбавлені батьківського піклування, одна дитина перебуває у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, а ще одну дитину, яка досягла повноліття, зняли з обліку, одну дитину повернули на виховання матері.

В минулому році у Вінницькій міській територіальній громаді створили одну прийомну сім’ю, до якої на виховання та спільне проживання влаштували дві дитини. Ще одна дитина, позбавлена батьківського піклування, влаштована на виховання до дитячого будинку сімейного типу.

На території Вінницької громади функціонує 15 прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Ми робимо все для того, щоб соціальних сиріт у Вінницькій громаді ставало менше, щоб кожна дитина виховувалась та зростала у сім’ї. Наразі 23 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування потребують влаштування до сімейних форм виховання», - зазначила начальниця служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська.

З метою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання службою у справах дітей проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота. Сім’ям, які бажають взяти дітей на утримання і виховання, надаються консультації та допомога у підготовці необхідних документів, підбору дітей для встановлення контакту.

«Прийомну сім’ю може створити не тільки родина, а і людина, яка не перебуває у шлюбі. Вони можуть взяти на виховання та спільне проживання до чотирьох дітей. У дитячому ж будинку сімейного типу можуть виховуватись від 5 до 10 дітей», - говорить начальниця служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська.

Вінничани, які готові допомогти дітям отримати сім’ю, можуть звернутися до служби у справах дітей Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59, або за телефонами: 65-10-74, 50-90-61.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Підтримка учасників АТО та ООС

Інформаційний сервіс для учасників антитерористичної операції, ООС та членів їх сімей