Сергій Моргунов з Віце-прем'єр-міністром Іриною Верещук відвідали гуртожиток у Вінниці, де мешкають ВПО

24 грудня 2022, 16:44

У Вінницю з робочим візитом приїхала Віце-прем’єр-міністр-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Спільно з очільником міста Сергієм Моргуновим та начальником Вінницької ОВА Сергієм Борзовим вони відвідали місце компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, яке базується у державному навчальному закладі «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці». Нині там проживають 131 людина, серед яких 28 дітей різного віку.

Для проживання ВПО тут створили належні умови чи не з самого початку повномасштабного вторгнення. Як розповідає директор ЦПТО №1 Валерій Дяків, за десять місяців війни у закладі зупинялося транзитом майже дві тисячі людей. До 1 вересня на постійній основі тут проживали близько 500 людей, але з огляду на те, що частина територій була деокупована, вони почали потроху повертатися додому. Зараз у закладі найбільша кількість переселенців з Харківської, Донецької, Луганської областей, а також з Херсонщини.

Представники влади побачили, як облаштований побут для ВПО у гуртожитку, та поспілкувались з мешканцями. Оглянули кухні, санвузли, побували у кімнаті для дозвілля та навчання, а також у виробничих майстернях, де учні закладу працюють з металом під наглядом наставників. Зокрема, нову спеціальність здобувають і люди з числа ВПО.

Як розповів Валерій Дяків, у гуртожитку, де проживають переселенці, відремонтований другий поверх за рахунок французької міжнародної неурядової організації Acted у співпраці з міською радою. Всебічну підтримку отримали і від інших донорів.

“Acted також надавали нам побутову техніку та різноманітне обладнання, для укриття в тому числі. Поставили фільтр для очистки води. Підприємство «ГрінКул» забезпечило заклад холодильним обладнанням, ми з ними співпрацюємо. Вони також своїх працівників та родичів, які тікали з Харківської області, спрямовували до нас. Співпрацюємо також з Подільською агенцією регіонального розвитку, які нас забезпечили необхідним обладнанням для випічки хліба для ВПО”, - розповідає Валерій Дяків.

Харчування зараз у закладі одноразове, розраховане на понад 60 людей. У закладі є резерв на овочеву групу, а також м’ясо та крупи.

“Дякуючи міському голові та департаменту освіти, ми створили продуктовий резерв для того, щоб годувати родини, які у нас живуть. Запасу харчів вистачить, я думаю, ще на місяць. Важливо, що навіть за умови відключення електроенергії, ми маємо змогу приготувати їжу. Ще в 1990-их роках збудували приміщення, де встановили велику плиту, яку можна розпалити дровами - там і готуємо в разі необхідності, - каже Валерій Дяків. - Зараз переселенці дуже інтегровані в наш колектив, тому всі свята чи якісь нагальні проблеми ми проводимо і вирішуємо разом. Так само було з початку повномасштабного вторгнення, коли весь колектив доклав зусиль для комфортного розташування людей, які приїжджали з “гарячих” точок. Яка б кількість людей не приїжджала, для них знаходили місце на ніч та надавали базові послуги - гарячий душ, їжа тощо. За ніч сюди могло прибути 600-700 людей, наша їдальня працювала в цілодобовому режимі. А людей розміщували не лише в гуртожитку, а й в тренажерному залі та на першому поверсі навчального корпусу. Тут і досі залишається кімната для транзитного розміщення, вона розрахована на 8 людей”.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов переконаний, що створення належних умов для переселенців та їхня інтеграція в нашу громаду надзвичайно важлива. Тому необхідна всебічна підтримка та спільні зусилля з боку влади, міжнародних організацій, небайдужих людей.

“Завдяки керівництву училища, тут створені належні умови та побут для людей, є також кімната для дозвілля та навчання діток з необхідним обладнанням, передбачене одноразове харчування та можливість випрати речі, самостійно приготувати їжу тощо. Дехто з переселенців вже навіть працевлаштувався та здобуває нову спеціальність, - каже Сергій Моргунов. - Важливо, що наша громада гуртується в ці складні часи, бо тільки разом можна здолати будь-які виклики”.

Тим часом Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук познайомилася з людьми, які мешкають у гуртожитку, обговорила питання, які зараз турбують ВПО та презентувала родинам подарунки: солодощі, теплий дитячий одяг та взуття, рюкзаки, а також теплі ковдри і комплекти постільної білизни.

“Знаю, що є розмови про те, що з 1 січня припинять виплати для ВПО. Це не так. Вчора я провела нараду з міністром соціальної політики та іншими дотичними органами, які відповідають за виплати. З 1 січня не потрібно буде йти в органи соціального захисту та підтверджувати своє місце перебування, оскільки статус ВПО є безстроковим. Зараз ми не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв’язком, люди не мусять стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність вказаного місця проживання”, - сказала Ірина Верещук.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Про загальну мобілізацію

Інформація, пов'язана з проведенням загальної мобілізації

Оповіщення населення

Засоби оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій

Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Укриття Вінниці та інші приміщення житлового та комерційного фонду для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога» https://shelter.vmr.gov.ua

Корисне під час війни

Важлива інформація для мешканців громади на час війни