Прогноз Нацбанку України: у Вінниці розповіли, як може розвиватися економіка

18 серпня 2022, 11:42 (Відредаговано 18 серпня 2022, 15:13)

Війна продовжує нищити людські життя та інфраструктуру, тим самим завдає ударів по економіці нашої країни. За даними Національного банку України, у 2022 році більше ніж на третину скоротиться ВВП України, що в свою чергу спричинить зростання цін.

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов пояснив, що відбувається зараз і на що чекати наприкінці року.

“Економіка України протягом перших двох кварталів втратила 15,1% і 39,3% ВВП. Прогноз НБУ на два наступні квартали – падіння на 37,5%. Таким чином, падіння економіки за підсумками поточного року прогнозується на рівні 35-40%”, - розповів Максим Мартьянов.

З початком військових дій український бізнес і зокрема, підприємства Вінницької громади стикнулись із прискоренням інфляційних процесів, що є і буде одним з ключових ризиків їх діяльності у поточному році.

Вперше за останні роки інфляція становить двозначні показники. Так, індекс споживчих цін у червні 2022 року склав 21,5% або більш ніж в два рази вище за показник аналогічного періоду 2021 року. Наявні прогнози НБУ передбачають зростання інфляції до 30% до кінця року.

“Інфляція, яка прискорюється щомісяця, болісно позначається на вартості споживчих товарів для населення. Піднялися також ціни на пальне. Ціни на бензин марки А-95 і дизельне паливо підвищились з початку року в діапазоні від 1,7 до майже 2 разів, що значно збільшує вартість логістики для усіх секторів економіки і є одним із суттєвих факторів підвищення цін на споживчому ринку”, - розповідає Максим Мартьянов.

В контексті воєнного стану в Україні та рецесії в усіх сферах економіки, Вінницька МТГ продовжує робити все можливе для виконання плану на 2022 рік. Детальніше про це можна прочитати тут.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги

Інформація про тарифи на комунальні, транспортні та інші послуги, що діють на території Вінницької міської територіальної громади, встановлені рішеннями виконавчого комітету міської ради

Інвестиційна політика

Інформація про інвестиційну політику міста