Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця як сучасний регіональний центр

регіон центр.png

Мета

Перетворення Вінниці у потужний адміністративний, діловий, логістичний та культурно-освітній регіональний центр, який має займати лідируючі позиції серед міст Центральної України.

Обґрунтування

Статус Вінниці визначає його доступ до тих ресурсів, які мають стратегічне значення для розвитку міста, – фінансових, технологічних, кадрових, інформаційних тощо. Тому набуття лідируючих позицій серед міст Центральної України має вирішальне значення для забезпечення високої якості життя вінничан і стабільного розвитку міста.

На сьогоднішній день Вінниця має низку передумов для того, щоб втілити в життя поставлену мету. Вигідне географічне розташування і транспортне сполучення дають місту шанс стати реальним центром трикутника Львів – Київ – Одеса, а отже, замкнути на себе комунікації з півдня на північ і з заходу на схід. Вінниця є найбільшим за чисельністю містом Центральної України. Позитивна динаміка розвитку міста і вирішення актуальних міських проблем уже сьогодні привертає до нього увагу і в Україні, і з боку міжнародних організацій як до міста, яке поступово стає законодавцем нових підходів до муніципального розвитку. Уже сьогодні в місті розташовано ряд міжрегіональних, республіканських та міжнародних адміністративних структур: Територіальне управління рахункової палати, штаб Військово-повітряних сил Збройних сил України, Генеральне консульство Республіки Польщі. А при обговоренні перспектив адміністративно-територіальної реформи саме Вінниця фігурує як найбільш вірогідний претендент на статус столиці об’єднаного Поділля.

Довгострокові плани

Щоб у повній мірі використати свій потенціал, місту необхідно у найближчі роки зосередити свої зусилля на таких напрямках:

 • сприяти подальшій концентрації у місті міжрегіональних, республіканських та міжнародних установ адміністративного, торгово-економічного, культурного та освітнього характеру;

 • закріпити за собою при підтримці міжнародних організацій та державних структур статус загальноукраїнського центру відпрацювання та розповсюдження муніципальних інноваційних технологій;

 • розширити співпрацю з міжнародними організаціями і зарубіжними партнерами, у тому числі з містами-побратимами, поступово завойовуючи позиції одного з лідерів у розвитку євроінтеграції серед міст України;

 • сприяти розвитку Вінниці як однієї зі студентських столиць України;

 • посилити маркетинг міста, його промоцію серед потенційних партнерів для різних форм співпраці як в Україні, так і за її межами;

 • забезпечити подальший розвиток транспортно-логістичної інфраструктури;

 • підвищити туристичну привабливість міста та створити якісну мережу сервісу як для розважального, так і для ділового туризму.

Першочергові заходи

 • Подальше розширення співпраці з міжнародними організаціями і фондами, які працюють в Україні, а також партнерськими муніципалітетами, участь у широкому колі інноваційних проектів муніципального розвитку, які реалізуються за їхньої підтримки, для залучення додаткових фінансових та технологічних ресурсів, а також для зміцнення міжнародного авторитету міста як надійного партнера для співпраці.

 • Активне просування міста на рівні Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Міністерства з питань житлового господарства, інших державних установ та Асоціації міст як майданчика для реалізації пілотних проектів в рамках Президентської Програми реформ.

 • Стимулювання організації у місті міжнародних, республіканських та міжрегіональних науково-практичних і ділових заходів – конференцій, семінарів, форумів – з одночасним розвитком сучасної інфраструктури для їх проведення.

 • Сприяння якнайшвидшому відродженню Вінницького аеропорту

 • Об’єднання зусиль обласної та міської влади для посилення потенціалу вищих навчальних закладів міста, зміцнення їхньої бази, розширення співпраці з вузами інших європейських міст.

 • Розробка і системна реалізація програми підвищення туристичної привабливості і розвитку туристичної інфраструктури міста.