Керування дозволамиКерування дозволами

Сильна громада, яка дбає про кожного

сильна громада, яка дбає про кожного.pngМета

Створення умов для повноцінної участі в житті територіальної громади усіх її членів, незалежно від матеріального становища, національно-культурних особливостей, вікових та фізичних обмежень

Обґрунтування

В умовах соціальної диференціації значна частина членів територіальної громади через проблеми матеріального, соціально-психологічного та фізичного характеру стикаються з обмеженнями у доступі до звичного набору соціальних благ. Відповідальність за вирішення такого роду проблем лежить у першу чергу на державі. Однак сильна громада, об’єднуючи свої зусилля, повинна намагатись зі свого боку подбати про кожного свого члена – через введення додаткових пільг, спрощення механізмів надання субсидій, розвиток медичної допомоги, врахування потреб людей з обмеженими фізичними можливостями при плануванні міської інфраструктури, запровадження різноманітних програм захисту прав, залучення цих категорій мешканців до активного життя та ін.

У Вінниці діє значна кількість програм соціальної підтримки та реабілітації. Так, для тих, хто не може забезпечити своїй родині відповідного рівня життя, у Вінниці запроваджена автоматизована система оформлення субсидій по сплаті за комунальні послуги, яка дозволяє оформити необхідні документи лише за 15 хвилин. Нещодавно започатковано міську програму «Муніципальне житло», і вже восени 2010 року 89 сімей лікарів, учителів, інших працівників бюджетної сфери отримають власні квартири на доступних умовах. Діють програми надання стипендій кращим учням та обдарованим дітям, безкоштовного проїзду у громадському транспорті для багатодітних родин. На вулицях та у різних громадських установах облаштовуються пандуси. Вперше в Україні для людей з вадами слуху та мовлення реалізована можливість викликати служби порятунку «101», «102», «103», «104» через СМС; запроваджено спеціальний громадський транспорт для тих, хто пересувається на візках. У міській лікарні № 3 створено спеціальне відділення для лікування ветеранів.

Проте залишається чимало гострих проблем, задля вирішення яких необхідно концентрувати і ресурси державного рівня, і можливості міської влади, і зусилля самої громади. Формування відповідального і толерантного ставлення до тих категорій мешканців, які потребують особливої уваги, є однією з важливих передумов перетворення Вінниці на місто, зручне і комфортне для усіх.

Довгострокові плани

 • Сприяти зайнятості працездатних мешканців та підвищення рівня життя їхніх родин через стимулювання інвестицій і розвиток малого та середнього бізнесу.
 • Забезпечити максимальне спрощення та доступність процедур оформлення пільг і субсидій для малозабезпечених категорій мешканців, надання інших соціальних послуг; вводити додаткові пільги для цієї категорії мешканців, виходячи з можливостей міського бюджету.
 • Забезпечувати в повному обсязі виплати передбачених законом надбавок для працівників бюджетних установ.
 • Продовжити програму забезпечення житлом працівників комунальних підприємств та бюджетних установ на пільгових умовах, в перспективі розширивши її на усі категорії малозабезпечених мешканців міста.
 • Здійснювати облік дітей з малозабезпечених та неблагополучних сімей і дітей, які ростуть без батьків, підтримувати програми, спрямовані на забезпечення умов їх належного розвитку.
 • Постійно розширювати коло цікавих і різноманітних міських програм для самореалізації молоді з метою формування позитивного світосприйняття і профілактики популяризації негативних моделей поведінки у молодіжному середовищі.
 • Забезпечувати постійну підтримку організацій ветеранів війн та праці, створювати умови для їх належного лікування та реабілітації.
 • При виконанні робіт з реконструкції міського середовища і оновлення його інфраструктури враховувати потреби мешканців з обмеженими фізичними можливостями, поступово приводити міське середовище до європейських стандартів міста, зручного для всіх.
 • Стимулювати запровадження програм, орієнтованих на самореалізацію та інтеграцію в повноцінне соціальне життя територіальної громади мешканців з обмеженими фізичними можливостями.
 • Сприяти розвитку усвідомлення мешканцями міста себе як єдиної територіальної громади, відповідальної за долю кожного з її членів, формувати міський патріотизм.
 • Розвивати практику волонтерства серед мешканців міста та корпоративної соціальної відповідальності серед бізнес-структур міста.
 • Розвивати за зразком тієї практики, яка реалізується у європейських містах, співпрацю влади міста з громадськими організаціями у вирішенні соціальних проблем на умовах спільної підтримки владою міста і грантовими програмами міжнародних фондів проектів соціальної спрямованості за результатами відкритого конкурсу.
 • Сприяти реалізації кампаній соціальної реклами, спрямованих на виховання соціальної відповідальності та толерантності.

Першочергові заходи

 • Створення у районних адміністраціях філій «Прозорого офісу», орієнтованих на надання комплексу соціальних послуг із залученням до їхньої діяльності представників відповідних державних структур на основі принципів організаційної єдності.
 • Введення в експлуатацію першого будинку за програмою «Муніципальне житло», планування будівництва наступного будинку.
 • Забезпечення подальшої реалізації та розширення кола молодіжних проектів на зразок «Музика на Парижі», «Танці на Майдані», «Скейт-парк», «Пляжний патруль».
 • Продовження облаштування пандусів на вулицях міста та у різних громадських установах, їх адаптацію до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями; введення рішенням міської ради обов’язкової норми, яка передбачала б при плануванні проектів благоустрою оновлення громадського транспорту, реконструкцію світлофорних об’єктів та інші інфраструктурні проекти, тобто врахування потреб людей з обмеженими фізичними можливостями.
 • Розробка положення про засади співпраці міської ради з громадськими організаціями та благодійними фондами у вирішенні актуальних соціальних проблем; щорічне планування у міському бюджеті коштів для проведення конкурсів мікрогрантів соціальної спрямованості, підтримка заявок громадських організацій та благодійних фондів на отримання грантів від міжнародних організацій та фондів.
 • Щорічне планування за участю представників громадськості пріоритетних тем соціальної реклами, підтримка запланованих проектів ресурсами муніципальних ЗМІ, а також залучення до їх реалізації рекламних та медійних структур міста.