Заходи: Матеріали та інформація, що стосується запиту щодо проведення ГО «Об’єднання переселенців «Спільна Справа»
Керування дозволамиКерування дозволами

Матеріали та інформація, що стосується запиту щодо проведення ГО «Об’єднання переселенців «Спільна Справа»

ГО Спільна справа.jpgЗапит щодо проведення громадської експертизи ГО «Об'єднання переселенців «Спільна Справа» від 23 квітня 2018 року № 30 виконавчими органами Вінницької міської ради опрацьований.

 Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів у таких розмірах:

 • для осіб, які отримують пенсію, та дітей — 1 000 гривень на одну особу (члена сім'ї);
 • для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
 • для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
 • для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
 • для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Загальний розмір допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 3 000 гривень, для сім'ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, — 3 400 гривень, для багатодітної сім'ї — 5 000 гривень.

На обліку в департаменті соціальної політики міської ради нині перебуває  4447 родин , в т.ч. 182 родини з АРК,  в яких налічується 5790 осіб з числа   вимушених   переселенців   з   окупованої   території   України   та   зони проведення антитерористичної операції, з них кримчан - 309 осіб. В зазначених родинах виховується   1051  дитина,  в т.ч. - 88 з АРК.

Загальна сума виплаченої  адресної допомоги переселенцям з 2014 року складає 72,21 млн. грн., в т.ч. у 2018 р. сума виплаченої допомоги склала  6,4 млн. грн.  

242 родини отримують адресні державні соціальні допомоги.

Із запитами щодо переведення пенсійних особових справ звернулося 3413 осіб, з них призначено 2168 пенсійних справ.

 Відповідно до Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики у м. Вінниці на 2015-2020 роки»:

 • внутрішньо переміщені особи мають право: на одержання матеріальної грошової допомоги як особи, які опинилися у складних життєвих обставинах.
 • Протягом 2015-2017 років  матеріальну грошову допомогу отримали 67 осіб на загальну суму 325 809,18 грн., в тому числі податок з доходів фізичних осіб. У 2018 році таку допомогу отримали 10 осіб на загальну суму  28 242 грн.  
 • внутрішньо переміщені особи, які отримують житлову субсидію та та допомогу малозабезпеченим сім'ям, мають 50 % пільгу в діагностичному центрі на медичні послуги.

Внутрішньо переміщені особи з невисоким рівнем доходів, які отримують субсидію на ЖКП, мають право на відшкодування втрат у розмірі 50% вартості гіпотензивних препаратів вітчизняного виробництва, придбаних в МКП «Вінницька міська аптека», відповідно до міської Програми «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії на 2015 – 2018 роки».

Станом на 01.04.2018 року в центрах зайнятості міста перебуває на обліку 20 внутрішньо переміщених осіб. Всього протягом 2018 року до центрів зайнятості міста звернулось 37 внутрішньо переміщених осіб,  з них:

 - працевлаштовано -  11 осіб.

-  отримали статус безробітного 20 осіб;

 - отримали  допомогу по безробіттю 20 осіб;

- одноразова допомога на відкриття підприємницької діяльності – 1 особа.

Департаментом освіти здійснюється облік дітей з числа вимушених переселенців. Станом на 16.04.2018 року  в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах навчаються 532 дітей віком від 0 до 18 років. У загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 369 дітей, дошкільні навчальні заклади відвідують 163 дитини.

З метою забезпечення прав дітей на освіту усі звернення громадян з числа вимушених переселенців щодо влаштування до дошкільних чи загальноосвітніх навчальних закладів вирішуються першочергово.

У червні 2017 року 55  дітей із сімей вимушених переселенців забезпечено літнім відпочинком у пришкільних таборах.

Для даної категорії громадян організовано надання необхідної медичної допомоги (екстреної та планової), яка в разі потреби здійснюється на безоплатній основі в комунальних лікувально-профілактичних закладах міста за територіальним принципом.

 Станом на 15.05.2018 року з початку подій в лікувальних закладах міста зареєстровано 3210 звернень за медичною допомогою громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, з них 292 - від переселенців з Автономної Республіки Крим та 2918 - від переселенців з території Донецької та Луганської областей.

У 2018 році Вінницький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді працював з 10 сім'ями з Донецької та Луганської області та АРК, в яких виховується 15 дітей.

Група волонтерів-психологів постійно координує свою роботу з ВМЦСССДМ, отримуючи від центру інформацію про людей, переміщених із зони бойових дій, що мають ознаки посттравматичного стресового розладу та проводячи з ними безкоштовну реабілітаційну роботу.

Центр має налагоджені зв'язки з громадськими та волонтерськими об'єднаннями громадян, християнськими громадами, за допомогою яких вдається збирати продуктові набори та одяг.

 У місті Вінниці реалізовується міська програма «Муніціпальне житло м.Вінниці», спрямована на створення сприятливих умов для придбання мешканцями міста якісного і доступного за ціною житла. Програма діє з серпня 2009 року. Право на участь у зазначеній програмі з серпня 2014 року мають внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції, які мають намір оселитися в м. Вінниці.

1 особа взяла участь у Програмі і отримала муніципальне житло в 2016 році. В 2017 році участь у Програми по будівництву будинку беруть 3 особи з числа внутрішньо переміщених осіб.

Налагоджена співпраця з благодійними фондами, волонтерськими та громадськими організаціями, зокрема, з Міжнародним благодійним фондом Наталії Потопаєвої, ГО «Гармонія», ГО «Розвиток. Розвиток», БФ «Подільська громада», БО «Сонячна країна», ВГО «Інформаційно- просвітницький центр «Вісь», ГО Об'єднання переселенців «Спільна справа», щодо вирішення соціально побутових питань, проведення святкових заходів та конкурсних програм для дітей, які переїхали з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Фінансову підтримку для забезпечення статутної діяльності отримує громадська організації внутрішньо переміщених осіб «ОП «Спільна  справа», яка створена в травні 2015 р.:

 • У 2016 році -50,0 тис. грн.
 • У 2017 році - 76, 348 тис. грн.;
 • У 2018 році -218,0 тис. грн.

Додаток: Копія документу від 03.01.2017р. №01-00-008-183 – 4 аркуші.  додатки.pdfдодатки.pdf