Публічне представлення інформації про виконання бюджету: Звіт про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за І квартал 2021 року
Керування дозволамиКерування дозволами

Звіт про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за І квартал 2021 року

Сьогодні, 13 травня, під час засідання виконавчого комітету директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко прозвітувала щодо виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за І квартал 2021 року». За звітний період до бюджету надійшло 1,020 млрд грн. Порівняно з попереднім роком надходження зросли на 2,5%. 

Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 95% всіх доходів.  До нього надійшло 978,1 млн грн, в тому числі 819,4 млн грн – за рахунок власних доходів (84,0%) та 158,7 млн грн – за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів (16,0%). Порівняно з 2020 роком власні доходи загального фонду зросли на 9,9% тоді як в бюджеті 2021 року зростання до минулого року було заплановано на рівні 19,0 %. Сума недоотриманих доходів за перший квартал склала 67,7 млн грн або 7,6 %.  
«Результати виконання бюджету сформувалися під впливом кількох факторів, в тому числі з урахуванням впливу на економіку карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширення COVID-19. Також в 2021 році до бюджету громади надходять податки і збори з територій приєднаних громад», – зазначила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко. 

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб (514,8 млн грн), єдиний податок (157,0 млн грн), акцизний податок (52,1 млн грн),  плата за землю (56,1 млн грн) та податок на нерухоме майно (17,4 млн грн), які разом закумулювали 97,3 % всіх власних доходів загального фонду.

Від акцизного податку бюджет територіальної громади отримав майже 52,1 млн грн, що на 3,1 % перевищує надходження 2020 року.

«Незважаючи на збільшення території громади за рахунок приєднаних сіл надходження від плати за землю залишилися на рівні минулого року.  По платі за землю має місце недоїмка, яка станом на перше квітня склала 31,4 млн грн і зросла порівняно з початком року майже на 30%», – зауважила Наталія Луценко. 

До бюджету розвитку за звітний період надійшов майже 21 млн грн, що на 9%  менше за показник попереднього року. Надходження від продажу землі зменшилися  вдвічі.
Видатки бюджету за звітний період склали 967,4 млн грн, що відповідає потребі, заявленій головними розпорядниками коштів. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту. Із загальної суми видатків бюджету 787,6 млн грн проведено за рахунок власних доходів, 179,8 млн грн – за рахунок трансфертів з інших бюджетів. Порівняно з минулим роком видатки за рахунок власних доходів зросли на 16,6 відсотків, за рахунок трансфертів – зменшилися на 18,1%.

«80 відсотків всіх видатків – це видатки загального фонду. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, охорона здоров’я, житлово-комунальне господарство та транспорт. На їхнє утримання направлено 595,1 млн грн або 71,5 відсотків всіх видатків», – додала Наталія Луценко. 

Зросли видатки на галузь охорони здоров’я та соціальний захист. На галузь охорони здоров’я за рахунок доходів бюджету направлено 69,5 млн грн, що в 2,2 рази  більше, ніж за відповідний період 2020 року, в тому числі 54,8 млн грн направлено закладам охорони здоров’я для надання допомоги хворим на COVID-19, а це й муніципальна надбавка медичним працівникам, медикаменти, засоби індивідуального захисту, обладнання, киснезабезпечення. 
«Вдвічі зросли видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, так як, в умовах боротьби з COVID-19 з метою підтримки малозахищених верств населення в І кварталі продовжена виплата щомісячної муніципальної доплати непрацюючим пенсіонерам та одержувачам допомог, на що було направлено 9,7 млн грн», - зазначила Наталія Луценко. 
Директорка департаменту фінансів міської ради зазначила, що продовжують працювати над виконанням бюджету 2021 року. І зауважила, що над цим завданням мають бути зосереджені зусилля всіх учасників бюджетного процесу.