Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади: Інформація про проведення обговорень змін до Конституції України щодо децентралізації влади - вересень 2014 року
Керування дозволамиКерування дозволами

Інформація про проведення обговорень змін до Конституції України щодо децентралізації влади - вересень 2014 року

​На виконання розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 05 червня 2014 року № 289 «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади» повідомляє наступне.

На чергових зборах Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України 09 вересня 2014 року під керівництвом голови регіонального відділення Сергія Моргунова міські голови Вінниччини обговорили концепцію реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Пропозиції направлено до виконавчої дирекції Асоціації міст України.

З метою широкого інформування мешканців міста про запропоновані зміни  до Конституції України з питань децентралізації державної влади, залучення вінничан до обговорення та внесення відповідних пропозицій до зазначених змін, упродовж серпня-вересня цього року у структурних підрозділах  Вінницької ЦБС:

  • оформлено інформаційні стенди «Обговорюємо зміни до Конституції України» з порівняльним аналізом статей діючої Конституції України та статей проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, представлено роз’яснювальні матеріали та статті зі сторінок періодичних видань, які постійно оновлюються;
  • розміщено на сайті ЗК «ВМ ЦБС» http://www.vinbiblio.com.ua/ інформацію із запрошенням широкого кола громадян до обговорення змін до Конституції  України з питань децентралізації державної влади та посилання на сайт Міністерства регіонального розвитку України;
  • представлено до уваги користувачів  наочну агітацію на тему: «Концепція реформи місцевого самоврядування» (обговорення проекту змін до Конституції України), «Символ незалежної України – голос вільної людини» та ін. (у ЦМБ ім. Бевза та бібліотеках-філіях: №№ 1,2,7,8,13).

У Департаменті освіти міської ради, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах у серпні-вересні 2014 року проведено наступні заходи:

  • проведення інформаційних п’ятихвилинок «Децентралізація влади в унітарній Україні»;
  • виставка фотоматеріалів та архівних документів на базі бібліотек навчальних закладів, що ілюструють процес прийняття Конституції України, становлення та розвиток українського конституціоналізму;
  • тематичні виставки літератури в шкільних бібліотеках «Живи та міцній наша юна державо!» (всі ЗШ міста);
  • виставка плакатів, стіннівок до Дня Незалежності України  «Наші вітання тобі, Україно!» (всі загальноосвітні навчальні заклади).

Департаментом інформаційних технологій міської ради на офіційному сайті Вінницької міської ради у розділі «Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади» (http://www.vmr.gov.ua/TransparentCity/Lists/DiscussionOfDecentralization/Default.aspx) розміщено узагальнену інформацію про хід обговорення та пропозиції за результатами засідань круглих столів «Обговорення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

У ефірі МКП ІТА «ВІТА» транслюються ролики соціальної реклами на цю тему та виходили в ефір окремі сюжети про зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади. На шпальтах «Вінницької газети» постійно друкуються статті про нову політику та нові плани Президента України П. Порошенка в тому числі про зміни до Конституції України. У ефірі КП Радіокомпанії «Місто над Бугом» транслювались окремі сюжети щодо змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.