Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади: Інформація про проведення обговорень змін до Конституції України щодо децентралізації влади - липень 2014 року
Керування дозволамиКерування дозволами

Інформація про проведення обговорень змін до Конституції України щодо децентралізації влади - липень 2014 року

​На виконання розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 05 червня 2014 року № 289 «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади» повідомляємо наступне.

У круглому столі на тему «Конституція України як запорука єдності та міцності держави», який відбувся 26 червня 2014 року взяв участь представник департаменту правової політики та якості міської ради. Тема виступу: «Децентралізація державної влади, як основний напрям конституційної реформи».

У липні 2014 року з метою проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади було організовано засідання Громадської ради.

Виконавчий директор Вінницького регіонального відділення асоціації міст України особисто прийняв участь у засіданнях круглих столів за участі міських голів, сільських та селищних голів, депутатів міських та селищних рад, керівників комунальних підприємств Вінницької області. Заходи проводились:

• 6 червня – Вінницький район;
• 12 червня – Жмеринський район;
• 17 червня – Калинівський район;
• 24 червня – Погребищенський район;
• 11 липня – Немирівський район.

За результатами проведення круглих столів до виконавчої дирекції асоціації міст України направлено пропозиції до проекту змін до Конституції України.

Департаментом інформаційних технологій міської ради створено на офіційному сайті Вінницької міської ради окремий розділ з питань проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, на якому розміщується інформація про хід проведення обговорення, інші аналітичні та презентаційні матеріали. Розділ «Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади» розташований у пункті меню «Громадянам» на сторінці «Громадське обговорення» за посиланням:

(http://www.vmr.gov.ua/TransparentCity/Lists/DiscussionOfDecentralization/Default.aspx). Інформація про хід проведення обговорення розміщується у даному розділі по мірі надходження.

З метою широкого інформування мешканців міста про запропоновані зміни до Конституції України з питань децентралізації державної влади, залучення вінничан до обговорення та внесення відповідних пропозицій до зазначених змін, упродовж червня-липня цього року у структурних підрозділах Вінницької ЦБС:

- оформлено інформаційні стенди «Обговорюємо зміни до Конституції України» з порівняльним аналізом статей діючої Конституції України та статей проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, представлено роз’яснювальні матеріали та статті зі сторінок періодичних видань, які постійно оновлюються;

- розміщено на сайті ЗК ВМ ЦБС (http://www.vinbiblio.com.ua/ ) інформацію із запрошенням широкого кола громадян до обговорення змін до Конституції  України з питань децентралізації державної влади та посилання на сайт Міністерства регіонального розвитку України.

У Департаменті освіти, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах у червні 2014 року проведено наступні заходи:

  • проведення інформаційних п’ятихвилинок «Децентралізація влади в унітарній Україні»; 
  • виставка фотоматеріалів та архівних документів на базі бібліотек навчальних закладів, що ілюструють процес прийняття Конституції України, становлення та розвиток українського конституціоналізму;
  • тематичні виставки літератури в шкільних бібліотеках «Живи та міцній наша юна державо!» (всі ЗШ міста).

У ефірі МКП ІТА «ВІТА» транслюються ролики соціальної реклами на відповідну тему та виходять в ефір окремі сюжети про зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади. На шпальтах «Вінницької газети» постійно друкуються статті про нову політику та нові плани Президента України П. Порошенка в тому числі про зміни до Конституції України. У ефірі КП Радіокомпанії «Місто над Бугом» транслювались окремі сюжети щодо змін до Конституції України у частині децентралізації державної влади.