Керування дозволамиКерування дозволами

Засідання представників громад – членів Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України 09.09.14

​9 вересня 2014 р. було проведено засідання представників громад – членів Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України.

ДЦВ1.JPGЗасідання відбулось у м. Вінниця. В засіданні прийняли участь міські та селищні голови, їх заступники, працівники виконавчої дирекції РВ та АМУ.

Серед головних питань, що розглядались на загальних зборах,  були:

- впровадження Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні;

- муніципальна статистика як інструмент управління в місцевому самоврядуванні;

- позиція малих міст АМУ щодо проекту Закону України    № 4435-а «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації);

- визначення питань для розгляду на засіданнях регіональної дорадчої ради при голові ОДА у 2015 році;

- допомога міст РВ підрозділам сил АТО та лікувальним закладам Міністерства оборони України.

Обговорюючи питання впровадження Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні, міські голови висловились за необхідність якнайшвидшого проведення реформ та їх результативності. Жваву дискусію визвало обговорення законодавчих актів «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад». В своїх виступах міські очільники говорили про необхідність використання досвіду, який мають Польща, Німеччина, Норвегія, Румунія, Данія в питаннях розвитку місцевого самоврядування.

Активне обговорення викликали питання надання допомоги з боку територіальних громад підрозділам, які виконують завдання у зоні АТО та пораненим, що знаходяться на лікуванні у Вінницькому військово-медичному центрі.

Також учасники загальних зборів прийняли рішення про підтримку мирних ініціатив Президента України Петра Порошенка щодо нормалізації ситуації на Сході України та запропонували винести цю пропозицію на обговорення Х Муніципального форуму.