Новини: У місті завершився проект «Цюріхські трамваї для Вінниці»
Керування дозволамиКерування дозволами

У місті завершився проект «Цюріхські трамваї для Вінниці»

W4K88627446.jpg7 травня у Вінниці представники Швейцарського бюро співробітництва в Україні спільно із керівництвом міста та КП «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» підвели підсумки проекту «Цюріхські трамваї для Вінниці». Проект, який тривав понад п'ять років, передбачав технічну та фінансову допомогу Уряду Швейцарії з постачання до обласного центру трамваїв з м. Цюріх. Крім того, саме із Меморандуму про співпрацю між Урядом Швейцарської Конфедерації та міста Вінниці розпочались й інші, не менш важливі проекти, які зараз слугують прикладом для інших міст України. 

В грудні 2006 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Швейцарською Конфедерацією, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, мерією міста Вінниці та комунальним підприємством «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління». Проект передбачав безкоштовний внесок Уряду Швейцарської Конфедерації на фінансування витрат по транспортуванню вагонів з міста Цюріха, поставку запасних частин швейцарською стороною, придбання запчастин і обладнання, оплату навчання персоналу комунального підприємства «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» швейцарськими спеціалістами тощо. Загальний кошторис проекту сягнув майже 3,9 мільйонів швейцарських франків (понад 4,2 мільйони доларів).

За період з 2007 по 2011 роки Вінниця отримала 116 трамваїв типу «Карпфен» та «Міраж». За словами начальника комунального підприємства «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» Володимира Бугайчука, за п'ять років експлуатації швейцарських трамваїв вінничани переконались у надійності техніки, оскільки цюріхські трамваї більш місткі та комфортабельні. «Крім того, за період співпраці зі швейцарськими спеціалістами ми провели навчання персоналу та водіїв, було переоснащено ремонтний підрозділ трамвайного депо, і фактично ми вийшли на режим повного технічного обслуговування і ремонту трамваїв, - говорить Володимир Бугайчук. - Завдяки цюріхським експертам ми змогли піднятись на серйозний рівень, провести модернізацію трамваїв та удосконалити наші основні засоби. Я дякую за дієву допомогу від швейцарської сторони та можу завірити, що трамваї знаходяться в надійних руках».

Директор проекту «Цюріхські трамваї для Вінниці» Мартін Хефлігер розповідає, що передумовою реалізації проекту було детальне ознайомлення із роботою Вінницького ТТУ, його матеріально-технічного забезпечення та потужностей підприємства. «Ми були дуже приємно вражені і одразу ж зрозуміли, що у вінницькому ТТУ є справжній потенціал для реалізації цього проекту, - говорить пан Хефлігер. - Саме тому ми одразу ж дали свою оцінку і запевнили, що проект можна розпочинати саме із Вінниці. Співробітництво між Швейцарією та Вінницею дало свої результати, і допомога пішла далі - згодом ми направили до міста п'ять вантажівок запчастин та комплектуючих до вагонів».

За словами директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані, проект «Цюріхські трамваї для Вінниці» є надзвичайно важливим не лише для Вінниці, а й для Швейцарії. «Це яскравий приклад плідної співпраці держави та міста, - підкреслив пан Бельтрані. - Проект став основою для подальшого співробітництва і по інших напрямках, зокрема, і щодо енергоефективності та енергозбереження. Ми і надалі будемо підтримувати ті проекти, які направлені на зменшення шкідливих викидів у атмосферу, захисту навколишнього середовища тощо. Я вдячний керівництву міста за підтримку проекту «Цюріхські трамваї для Вінниці» та компетентну співпрацю».

«Сьогодні ми завершуємо проект, який став можливим за підтримки наших швейцарських партнерів. Проект, який дозволив нам не тільки отримати технічну підтримку і заміну нашого трамвайного парку, а і розпочати розбудову всієї транспортної системи міста, спираючись на європейський досвід, - говорить міський голова Володимир Гройсман. - Ми забезпечили і будемо забезпечувати і в майбутньому якісну експлуатацію цюріхських трамваїв. Крім того, цей проект надав поштовх новому проекту з енергозбереження, який теж є надзвичайно важливим в реаліях сьогодення. Спираючись на цей проект, ми досягли ще більшої співпраці з Цюріхом і на сьогоднішній день дуже багато речей переймаємо саме з досвіду наших швейцарських колег і впроваджуємо у своїй роботі».