Керування дозволамиКерування дозволами

Як отримати Карту поляка

​Як отримати Карту поляка

Карта поляка.pdfКарта поляка.pdf

карта.jpgХто може отримати Карту поляка?

 
Той, хто зараховує себе до польського народу і водночас знає польську мову та вважає її рідною; знає і зберігає польські традиції та звичаї; доведе, що, принаймні, один із батьків, дідусь чи бабуся або ж прадід чи прабабуся були польської національності, або мали польське громадянство. Іншою підставою може бути документ польської організації, який засвідчує активну діяльність особи на користь польської мови та культури або ж польської національної меншини впродовж щонайменше останніх трьох років.
 
 
Як отримати Карту поляка?
 
Для отримання Карти поляка слід звернутися у консульство Республіки Польща за місцем проживання і подати прохання, в якому зазначити особисті дані. До нього необхідно додати копії документів, які підтверджують дані, наведені у проханні. Це можуть бути польські документи, що посвідчують особу; акти про цивільний стан; свідоцтва про хрещення чи шкільні свідоцтва; документи, які підтверджують проходження служби у польському війську; документи, що підтверджують факт депортації чи ув'язнення, в яких зазначено польське громадянство, або польське походження особи і т.п.
 
Особам, які мають особливі заслуги, польський консул може видати Карту поляка без обов'язкового надання підтверджень. Також під час розмови з особою, яка подає прохання про отримання карти, консул оцінює рівень володіння польською мовою.
 
Карту поляка можуть отримати й діти, якщо Карту має хоча б один із батьків, а другий у присутності консула висловить на це свою згоду. Після досягнення 16-річного віку молода людина повинна особисто дати згоду на отримання Карти поляка. Карта неповнолітнього втрачає свою дію через рік після повноліття.
 
Карта поляка діє протягом 10 років. За три місяці до закінчення терміну її дії потрібно буде подати прохання про продовження її дії на наступні 10 років. Документ втрачає свою чинність, якщо його власник отримує польське громадянство або переїжджає жити на територію Польщі.
 
Консул може відмовити у видачі Карти, якщо заявник подасть неправдиві особисті дані або неправдиву інформацію, а також якщо заявник був репатрійований з території ПНР на підставі репатріаційних договорів 1944-1957 років до однієї з держав-учасниць цих договорів.
 
 
Із Картою поляка можна:
 
- безкоштовно отримати візу на довготермінове перебування в Польщі з можливістю багаторазового перетинання кордону;
 
- можна легально працювати в Польщі без необхідності отримання дозволу на роботу;
 
- можна займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на рівних умовах з громадянами;
 
- можна безкоштовно навчатися в Польщі на рівні з громадянами;
 
- в разі нещасних випадків можна користуватися у Польщі безкоштовною медичною допомогою на тих самих засадах, що й польські громадяни;
 
- можна користуватися 37% знижкою на залізничні квитки по всій території країни;
 
- можна безкоштовно відвідувати у Польщі державні музеї.