Новини та події проекту: Відбувся старт Студій ідей «Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення»
Керування дозволамиКерування дозволами

Відбувся старт Студій ідей «Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення»

Три команди урбаністів з Івано-Франківська, Львова та Києва сьогодні приїхали до Вінниці, щоб почати розробляти пропозиції, як покращити міський простір на ділянці від залізничного вокзалу до центрального мосту. Вони були обрані шляхом конкурсу серед шістнадцяти інших, хто подав заявки на участь у Студіях ідей «Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення».

Про подію

Під час стартового заходу Студій ідей у Соціохабі «Місто зі змістом» учасникам розповіли про історію району, особливості забудови проспекту Коцюбинського, транспортну інфраструктуру, очікування вінничан. У ході підготовки до Студій було виконано транспортні дослідження, проведено соціологічні опитування, виконано топографічне знімання, підготовано історичну довідку. Крім того, команди проектувальників отримали матеріали генплану, зонінгу, Комплексну стратегію  міського транспорту та просторового розвитку. У другій половині дня урбаністи ознайомилися з територією проектування: проїхали основними транспортними маршрутами, пройшли пішки проспект.

Далі команди переходять до першого робочого етапу: розроблятимуть сценарії майбутнього розвитку району та проспекту з переліком короткострокових та довгострокових заходів. Напрацювання обговорять на наступному заході 12-13 березня.

27950731_1766308083414956_1303549747_o.jpg

Проблематика

Очевидно, що проспект Коцюбинського потребує реновації останній десяток років. Контекст району Замостя є доволі специфічним – на територію впливає розміщення декількох міських ринків, низька якість забудови, серйозні проблеми з облаштуванням вуличного простору, комфортом пересування пішки. Зупинки громадського транспорту не впорядковані, паркування – хаотичне, а дерева по вулиці поступово зникають, що суттєво погіршує екологію.

Внаслідок загальноміського буму житлового будівництва, поліпшення інвестиційного клімату у виробничій галузі, а також політики розселення та організації транспортної мережі міста, останнім часом виникла тенденція розвитку перспектив Замостя. Зокрема, в північній частині району (вул. Стрілецька) вже побудовані нові житлові будинки та виникли робочі місця. В середньостроковій перспективі тут очікується багато інших проектів. Мета Студій – створити ґрунтовний цілісний підхід до подальшої розбудови території.

Про Студії ідей

11 січня Вінницька міська рада анонсувала міський конкурс у форматі Студії ідей. До 29 січня всі охочі взяти участь мали надіслати заявку зі своїми резюме, прикладами робіт та мотиваційним листом, чим їх зацікавив об'єкт Студій.

З 16 заявок, що надійшли, одна відхилена як неповна. З 15 прийнятих заявок обрано три команди урбаністів, що беруть участь у Студіях ідей:

·        Львівське комунальне підприємство «Інститут просторового розвитку», м. Львів;

·        Громадська організація «Урбан Куратори», м. Київ;

·        Urban Consulting Group (ТОВ «Ю Сі Джи»), м. Івано-Франківськ.

Одну із заявок на конкурс було подано у категорії «Молодий місцевий спеціаліст». Учасників молодої вінницької команди запрошено до участі в Студіях ідей з метою набуття ними професійного досвіду з можливістю брати участь у подіях Студій та пропонувати власні ідеї для обговорення.

28080957_1766402986738799_2084955256_o.jpg

Студії ідей полягають у включенні проектувальників у пошук рішень шляхом діалогу з усіма залученими особами. Формат Студій передбачає можливість отримати якісний результат завдяки відбору професійних команд за їх компетенціями та досвідом, а не безпосереднім замовленням проекту у одного проектувальника. Залучення до Студій трьох команд замість однієї забезпечить здорову творчу конкуренцію, дасть можливість згенерувати більше ідей та випрацювати глибоке системне бачення проекту. Важливо, що кожна команда включає фахівців з трьох ключових напрямків – містобудування, транспорту та ландшафту. Таким чином, приділятиметься професійна увага до кожної з цих складових.

Після виконання всіх завдань та завершення Студій ідей, кожна з трьох команд отримає винагороду у розмірі 250 000 грн на підставі попередньо укладеної угоди.

Про організаторів проекту

За минулі роки місто вже доклало багато зусиль для вдосконалення своєї системи громадського транспорту, перш за все, шляхом поставки більш ніж ста трамваїв, знятих з експлуатації у м. Цюріх, які були надані за підтримки Швейцарського державного секретаріату з економічних питань (SECO). У цьому контексті також була розроблена «Комплексна стратегія міського транспорту та просторового розвитку м. Вінниця» за фінансової підтримки SECO 2013-14 рр.

Протягом 2015-2018 років Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH у співфінансуванні із SECO реалізує у чотирьох містах України і, зокрема, у Вінниці проект «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Студії ідей «Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення» відбуваються у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Замовником є виконком вінницької міськради. Проводить Студії ідей Агенція просторового розвитку КП «Інститут розвитку міст» Вінницької міської ради. Фаховим координатором є Урс Томанн (Студія містобудування Ван де Ветерінг ГмбХ, Цюріх). Також у Студіях беруть участь представники департаментів ВМР, представники власників об'єктів, жителів та фахові закордонні консультанти.

#Вінниця #ІнтегрованийРозвитокМіст #GIZ #SECO #СтудіїІдей #ВінницькаМіськаРада #АгенціяПросторовогоРозвитку #ХабВінниця #Соціохаб #UrsThomann 

28081660_1766403050072126_1415069991_o.jpg