Керування дозволамиКерування дозволами

Архітектурна майстерня "Створення парку "Хімік": від концепції до об'єкту"

Про Архітектурну майстерню

2 листопада 2018 року було анонсовано Архітектурну майстерню «Створення парку «Хімік»: від концепції до об'єкту» та оголошено набір учасників.

Організатором Архітектурної майстерні є КП «Інститут розвитку міст» Вінницької міської ради за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Міжнародний фаховий консультант – Урс Томанн, дипломований інженер з просторового планування м. Цюріх, Швейцарія.

Архітектурна майстерня має на меті залучити фахівців для генерації творчих ідей з просторово-планувальних рішень парку, створення його ідентичності та розробки ключової локації в парку з урахуванням думки мешканців. Майстерня передбачає безпосереднє ознайомлення команд-учасниць з територією парку, спілкування з місцевими мешканцями, консультації з експертами, інтенсивне обговорення напрацьованих ідей та дистанційну роботу.

Майстерня проводиться відповідно до Положення про Архітектурну майстерню.pdfПоложення про Архітектурну майстерню.pdf.

demo_2.jpg

У рамках Архітектурної майстерні передбачається проведення двох зустрічей у м. Вінниця (23 листопада та 15 грудня). 26 грудня 2018 року команди надсилають організаторам свої фінальні роботи.

Очікується, що команди, взявши за основу надану організаторами базову концепцію парку, виконають три основні задачі та запропонують:

 1. Просторово-планувальні рішення парку з урахуванням черговості (поетапності) реалізації проекту;

 2. Ідеї щодо ідентичності парку: «легенда» та унікальні «родзинки» парку, його стилістичні особливості чи пропозиції щодо озеленення або матеріалів, які обумовлять характер парку, а також креативні дизайнерські рішення, що додадуть парку унікальності;

 3. Архітектурні рішення для ключової локації, яка є важливою точкою поєднання інтересів та активностей відвідувачів парку. Ключова локація має стати окрасою Демонстраційного проекту завдяки архітектурній виразності та функціональній багатогранності, підкреслювати ідентичність парку. Локація буде створена в рамках першої черги реалізації проекту влітку 2019 року.

Після виконання всіх завдань та завершення Архітектурної майстерні кожна з трьох команд-учасниць отримає винагороду у розмірі 30 000 грн.

Учасники Архітектурної майстерні

На участь в Архітектурній майстерні «Створення парку «Хімік»: від концепції до об'єкту» надійшло 14 заявок від команд архітекторів та фахівців з ландшафтної архітектури. Серед них – п'ять вінницьких команд, п'ять команд з Києва, а також по одній заявці з таких міст як Полтава, Львів, Одеса та Павлоград.

В результаті кваліфікаційного конкурсу, було обрано такі 3 команди-учасниці:

1. ФОП Орап О. Р. (Київ), в складі:

 • Олена Орап;
 • Ірина Циба.

2. ФОП Чернат Є. А. (Одеса), в складі:

 • Євген Чернат;
 • Дар'я Боровик; 
 • Ганна Чернат;
 • Анастасія Варваніна.

3. ФОП Білоус О. М. (Вінниця), в складі:

 • Ольга Білоус;
 • Роман Вікулов; 
 • Любов Колосова.

Ознайомитись з командами, які подавали заявки та рейтинговою таблицею можна за посиланням.

робочі зустрічі Архітектурної майстерні

23 листопада у Хабі «Місто змістів» відбулась перша з двох робочих зустрічей в рамках Архітектурної майстерні «Створення парку «Хімік»: від концепції до об'єкту».

Три команди архітекторів та ландшафтних дизайнерів відвідали парк «Хімік», поспілкувалися із мешканцями, які користуються парком, а також ознайомилися з результатами вивчення території, громадської думки та потреб користувачів парку, яке здійснили працівники КП «Інститут розвитку міст».

46689622_352610945295314_4603114006733914112_o.jpg

На зустрічі команди отримали та обговорили завдання Архітектурної майстерні, а саме:

 • Робота над просторовим плануванням парку «Хімік»;
 • Створення ідей щодо ідентичності (унікальності та впізнаваності) образу парку;
 • Детальна розробка ключової локації.

На заході були присутні керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Міхаель Енгель та керівниця вінницького проектного офісу GIZ Надія Богатиренко та міжнародний фаховий експерт проекту Урс Томанн. Також у Майстерні в якості консультантів беруть участь місцеві експерти Агенції просторового розвитку, фахівці Департаменту архітектури, вінницькі архітектори та представники місцевих мешканців.

фото.jpg

15 грудня відбулась друга робоча зустріч в рамках Архітектурної майстерні «Створення парку «Хімік»: від концепції до об’єкту».  Команди презентували свої ідеї щодо планування та ідентичності парку, а також бачення його ключової локації:

 • "Хімія соціальних зв'язків" (Одеса)
 • "Штучний ліс" (Київ)
 • "Природні зв'язки" (Вінниця)

Представники мешканців, місцеві експерти, фахівці КП "Інститут розвитку міст" та швейцарський фаховий консультант проекту Урс Томанн обговорили з командами запропоновані ідеї, сформулювати відгуки та уточнення, щоб в результаті отримати фінальні пропозиції від архітекторів 26 грудня.

48427460_2083013245078478_4737485357124157440_o.jpg

На основі робіт учасників Майстерні на початку 2019 року було створено синтезовану фінальну Концепцію парку «Хімік».