Енергоефективність: Вінничани стали менше спалювати листя
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінничани стали менше спалювати листя

0.PNGТрадиційно восени у місті діють спеціальні мобільні групи, які працюють з вінничанами, котрі палять листя. Працівники Муніципальної варти уже склали понад 17 адмінпротоколів на порушників.  За свої дії вінничани сплатять штраф, який коливається від 340 до 1700 грн. Як зазначають у Муніципальній варті, вінничани стали менше спалювати листя. 

Щороку із настанням осені вінничани розпочинають прибирати на своїх прибудинкових територіях, присадибних ділянках і зазвичай спалюють зібране опале листя, гілля, бадилля та інші відходи. При згорянні таких рештків з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. 

Щоб вінничани дихали повітрям без таких отруйних речовин, уже кілька років поспіль працівники Муніципальної варти ведуть активну роз’яснювальну роботу про шкоду від спалювання листя. Як результат – вінничани в рази стали менше спалювати листя. 

«Традиційно ми проводимо спільні рейди з працівниками комунальних підприємств та виконавчих органів міської ради  по виявленню фактів спалювання відходів рослинного походження. Варто відзначити, що вінничани стали менше спалювати листя. Восени ми склали 17 адміністративних протоколів, а за рік 56», – розповів начальник Муніципальної варти Віталій Чигур. 

У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за тел. (067)4-102-101, або ж до Цілодобової варти 15-60.