Новини міста: Вінниця стане першою громадою, де надаватимуть соціальну послугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця стане першою громадою, де надаватимуть соціальну послугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання

Сесія соцполітика (1).jpgВінниця стане першою громадою, де почнуть надавати соціальну послугу супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Це можливість покращити якість інклюзії у школах територіальної громади та допомогти дітям, яким потрібна така підтримка.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради подав заявку на участь у проєкті «Розвиток соціальних послуг». Громади, які візьмуть участь у цьому проєкті, отримають фінансування на запровадження соціальних послуг. Однією з умов участі є фінансування соціальної послуги з бюджету територіальної громади не менше 20% від запитуваного обсягу. На черговій сесії Вінницької міської ради депутати підтримали рішення щодо надання соціальної послуги під час інклюзивного навчання.

Сесія соцполітика (2).jpg«Соціальна послуга передбачає надання підтримки та допомоги в пересуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі на території закладу освіти. Цей проєкт потрібний нашій громаді. Він має отримати підтримку і на державному рівні. Особливо, що стосується фінансового забезпечення», - зазначила директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Спеціальне навчання пройшли 9 людей (в тому числі і батьки дітей, які потребують супроводу). Вже у листопаді вони будуть супроводжувати 9 дітей, які навчаються у 33-ій школі, де організовані інклюзивні класи. Підготовкою займалась ГО «УСІ», яка долучилася до реалізації проєкту.

Станом на 1 вересня 2021 року на території Вінницької міської територіальної громади серед 228 дітей, які навчаються в інклюзивних класах, 47 дітей потребують супроводу під час навчання.