Новини міста: У Вінниці розробляють Привітальну політику для новоприбулих мешканців
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці розробляють Привітальну політику для новоприбулих мешканців

Вінниця.jpgУ Вінниці розробляють Привітальну політику для людей, які приїхали до міста навчатись, працювати, чи з туристичною ціллю. Сьогодні, 19 жовтня, відбулась експертна панель з цього приводу, під час якої презентували аналіз відповідного дослідження. Серед сильних сторін Вінниці експерти виділили позитивний імідж міста в країні та закордоном, вдале логістичне розташування, зручну транспортну інфраструктуру. Також сприятливі умови для ведення бізнесу, високу якість надання послуг, комфортне, дружнє міське середовище.

Аналіз дослідження з розробки концепції Привітальної політики міста Вінниці презентував представник Центру стратегічного розвитку територій Андрій Орлов. Він зазначив, що у «Стратегії 3.0.» йдеться про те, що Вінниця  – місто магніт, яке, в тому числі притягує й новоприбулих, зокрема туристів. «Ці люди часто є представниками різних культур, релігійних напрямків, вони будуть приїздити до міста, тому створення Привітальної політики дуже важливе питання. Це допоможе місту зустрічати таких людей, співпрацювати з ними та включати їх у життя громади», – каже Андрій Орлов.

Також Андрій Орлов розповів про актуальність Привітальної політики для Вінниці. «Ваше місто є потужним навчальним центром, тому сюди їдуть молоді люди з інших міст та країн, – зазначив Андрій Орлов. –  Також Вінниця сама по собі відома у багатьох країнах світу і є іміджевим компонентом цілковитого бренду країни. Місто Вінниця - це місто культурного і релігійного розмаїття. У вас проживає дуже велика кількість громадян, які представляють найрізноманітніші культури».

Представляючи аналіз концепції Привітальної політики міста, Андрій Орлов зазначив, що Вінниця має позитивний імідж в країні і закордоном. Розвинену мережу закладів освіти, позашкільної освіти, високий рівень безпеки у місті. Також  достатню кількість і якість рекреаційних зон для відпочинку і занять спортом, комфортне дружнє міське середовище.

Під час експертної панелі йшлось про важливість створення Координаційної ради з питань Привітальної політики міста, розробку альманаху успішних кейсів і порад від новоприбулих вінничан. Також включення до вказівників мап і інформаційних матеріалів для новоприбулих інформації про місцезнаходження, контакти релігійних, культурних громад, громадських і благодійних організацій, клубів та об'єднань за інтересами.

Розробка Привітальної політики є одним з проєктів, який входить до Інтеркультурної стратегії ВМТГ в рамках Програми РЄ «Інтеркультурні міста» і реалізується за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Дослідження щодо розробки у місті успішної привітальної політики проводить команда аналітичних центрів «Центр стратегічного розвитку територій» і «Центр соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького» у партнерстві з Вінницькою міською радою.