Новини міста: Сергій Моргунов подякував захисникам за відданість країні
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов подякував захисникам за відданість країні

Вітання День захисників.pngСьогодні, 14 жовтня, міський голова Сергій Моргунов привітав військових з Днем захисників і захисниць України та подякував усім, хто боронить незалежність нашої держави.

«Мужні, вольові, віддані своїй країні. Такими є наші українські воїни – чоловіки і жінки. Вони показали усім нинішнім і наступним поколінням цінність свободи і непохитність віри в перемогу», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці наголосив, що захищаючи Україну, наші воїни захищають кожного українця. Завдяки їм Україна зберегла свою незалежність і продовжує боротьбу.

«За це вічна шана і велика подяка кожному українському захисникові та захисниці. З вами - ми сильніші. Нас об'єднує і пам'ять про полеглих Героїв. Україна має гідний захист. Бережіть себе і нехай у ваших родинах все буде добре».

 Довідка:

Свято День захисника України встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Дату 14 жовтня обрали невипадково, адже уже багато років в цей день в Україні відзначають і християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. У часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва.

З 2015 року свято Покрови Пресвятої Богородиці є вихідним днем. 14 липня 2021 року Верховна рада проголосувала за законопроєкт, згідно з яким «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України». Закон набув чинності 5 серпня 2021 року.