Новини міста: Найбільш вразливі до COVID-19 зараз вінничани віком від 60 років, які не вакциновані
Керування дозволамиКерування дозволами

Найбільш вразливі до  COVID-19 зараз вінничани віком від 60 років, які не вакциновані

SV_03562.JPGВінничани поважного віку нині у зоні найвищого ризику захворіти на COVID-19. Лікарі називають кілька  причин, які роблять людей віком 60+ найбільш вразливими до цієї хвороби: зміни імунної системи, наявність низки хронічних захворювань та небажання вакцинуватись.

«Останнім часом спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 у віковій групі від 60 років і старше. І саме у цій групі ми фіксуємо найбільш критичний перебіг коронавірусної хвороби. У стаціонари ковідних лікарень люди похилого віку потрапляють з середньою та важкою формами хвороби. І на це є кілька об’єктивних причин: перша – це те,  що більшість людей похилого віку не вакциновані проти коронавірусу, друга - вони мають чимало супутніх хвороб», - каже директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський.

Єдиний спосіб захистись від важкого перебігу та наслідків COVID-19 - вакцинація. Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш нагадує, що щеплення  від коронавірусу в Україні для громадян безкоштовні, а у Вінниці є достатньо доз вакцини, аби могли імунізуватись усі охочі. 

«У пунктах щеплень ЦПМСД Вінницької міської територіальної громади та в центрах масової вакцинації населення можна щепитись від COVID-19 трьома препаратами: «AstraZeneca», «Coronavac», «Comirnaty» (Pfizer). Усі охочі можуть  імунізуватись у  будь-який день. Я закликаю вінничан подбати про своє здоров'я та своїх близьких і щепитися від COVID-19. Тому що вакцинація дуже сильно знижує ризики захворіти. А якщо навіть і захворіли, то вакцина убезпечує людину від важкого перебігу хвороби і саме головне – летальності. І особливо це стосується літніх людей. А чим більше мешканців вакцинується – тим вищі наші шанси сформувати колективний імунітет у нашій громаді», - говорить Олександр Шиш.

Щоб уберегтись від коронавірусу, - а людям «срібного віку» особливо, - окрім вакцинації необхідно завжди дотримуватись елементарних правил: по можливості, менше відвідувати магазини, інші громадські місця, часто мити руки, носити маску, уникати скупчень людей. 

 Нагадаємо, що першого вересня у Вінниці стартувала акція «Вакцинуйся. Збережи життя». Долучитись до акції можуть жителі Вінницької міської територіальної громади віком від 16 років, які мають декларацію із сімейним лікарем і пройшли повний курс вакцинації. 

Акція триватиме до кінця року. Для участі в акції необхідно перейти за посиланням https://new.vmr.gov.ua/aktsiia-vaktsynuisia-zberezhy-zhyttia   та заповнити  реєстраційну форму.

Перший розіграш  призів не за горами.  Він відбудеться 19 жовтня.

Нині до акції долучилось  8602 вінничанина.