Новини міста: У Великій Вінниці мобільні групи по протидії спалюванню листя склали 24 адмінпротоколи
Керування дозволамиКерування дозволами

У Великій Вінниці мобільні групи по протидії спалюванню листя склали 24 адмінпротоколи

09.jpg

Спеціальні мобільні групи по протидії спалюванню листя працюють на всій території Вінницької міської територіальної громади. Рейди розпочались у середині серпня. За цей час працівники Муніципальної варти склали 24 адміністративних протоколи на вінничан, які спалюють листя.  Порушники мають сплатити штраф, який коливається від 340 до 1700 грн.

Працівники Муніципальної варти постійно проводять роз'яснювальну та інформаційну роботу із вінничанами, які спалюють листя та інші відходи. Результати такої роботи вже помітні - за останні  роки все менше містян  спалюють відходи рослинного походження. Однак, ще й є ті, хто продовжує спалювати опале листя, гілля, бадилля та інші відходи.

Варто відзначити, що це шкідливо для людського організму.  Адже при згорянні таких решток з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання.

До вінничан, які спалюють листя, працівники Муніципальної варти застосовують адміністративні методи впливу, які передбачають штраф. У деяких випадках, аби виявити правопорушників, мобільні групи використовують дрон. Завдяки йому  вдається виявляти навіть невеликі задимлення.

«Щороку, навесні та восени, працівники Муніципальної варти спільно із представниками квартальних комітетів, комунальних підприємств та виконавчих органів міської ради проводять  рейди по виявленню фактів спалювання відходів рослинного походження.  Цієї осені уже склали 24 адміністративних протоколи на вінничан, які спалювали листя. Такі рейди триватимуть до кінця осені», - розповів начальник Муніципальної варти Віталій Чигур. 

Працюють мобільні групи і на приєднаних територіях. Переваги таких рейдів уже відчули мешканці селища Десна.

«У нашому селищі уже не перший рік проводять такі рейди. І ми побачили їх ефективність. Люди менше стали спалювати листя. У нас є визначені місця,  куди мешканці селища  зносять гілля, а не спалюють його. Потім ми викликаємо дробильну машину, аби це гілля передробити», - зазначила староста Деснянського старостинського округу Галина Обливач.

У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за тел. (067)4-102-101, або ж до Цілодобової варти 15-60.

Нагадуємо, що найкращим варіантом є компостування листя. У такому випадку опале листя можна використовувати як органічне добриво. Компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю.